Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będzie się działo przy muzeum

Już dziś Muzeum Regionalne w Słupcy zaprasza na XIX Spotkania Odpustowe ku czci św. Wawrzyńca. W programie jak zawsze mnóstwo atrakcji.

Wszystko rozpocznie się o 16:00 na placu przed muzeum. Na uczestników czekać będą m.in. kiermasze wyrobów rękodzieła artystycznego, pokazy  bicia odpustowej monety, lepienia garnków i wyplatania koszyków, warsztaty artystyczne dla najmłodszych. Oczywiście będą również pyszne ciastka wawrzynkowe w kształcie Św. Wawrzyńca, a także odpustowy poczęstunek.

Spotkaniom będzie towarzyszyło otwarcie nowej wystawy, na której pojawią się letnie pejzaże, związanej ze Słupcą i Zagórowem wybitnej artystki malarki, Grażyny Harmacińskiej – Nyczki. Muzeum przypomni także „Historię pewnej kolumny…” opowiadającą o losach, tej tak bardzo charakterystycznej dla naszego miasta,  statuy w 90. rocznicę jej postawienia. Muzealną scenę wypełnią zaś góralskimi rytmami artyści ze znanej i utytułowanej licznymi nagrodami i wyróżnieniami kapeli „Wałasi”.

Wieczorem zaś tradycyjnie magiczny koncert organowy z udziałem znakomitych poznańskich artystów: Agnieszki Tarnawskiej – organy i szpinet oraz wybitnego barytonu Przemysława Czekały.  Koncert o godz. 20.00 w słupeckiej farze.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz