Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Bez niespodzianki w meczu z wiceliderem

Porażkę z wiceliderem V ligi na swoim boisko ponieśli seniorzy SKP Słupca. Naszą drużyna uległa Polonii Golina 0:4.

Początek meczu to głównie gra w środku pola bez stuprocentowych sytuacji bramkowych żadnej ze stron. Z czasem jednak przewaga gości w posiadaniu piłki zaczęła przynosić efekty.

W jednej z dobrych okazji sam na sam z bramkarzem rywale uderzyli niecelnie. Chwilę później po bardzo dobrej kontrze SKP, gola mógł zdobyć Mateusz Sobczak, jednak jego uderzenie obronił Szymon Szymański.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 24 minucie, kiedy po prostopadłym podaniu gola na 0:1 zdobył Adam Iwiński otwierając wynik spotkania. Kolejna bramka dla Polonii mogła paść po uderzeniu z rzutu wolnego, jednak strzał Łukasza Pietrzaka okazał się niecelny. Do przerwy było jednak 0:2, a kolejnego gola dla gości zdobył Krystian Sobieraj.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak pierwszej. Najlepszą okazję do zdobycia gola kontaktowego dla SKP miał Robert Zdunek, który z ostrego kąta uderzył niecelnie.

Niedługo potem w polu karnym gospodarzy faulował Piotr Piguła, a jedenastkę pewnie wykorzystał Pietrzak. Goście poszli za ciosem i w 81 minucie podwyższyli prowadzenie na 4:0 za sprawą gola Orlande Kpassy, w 81 minucie.

Za tydzień w Strzałkowie słupczanie zmierzą się z tamtejszym Polaninem.