Bez niespodzianki w Pucharze

Wysokiej porażki w  meczu z Sokołem Kleczew doznali seniorzy SKP Słupca. Nasz zespół przegrał na szczeblu 1/16 finału Pucharu Polski Strefy Wojewódzkiej 5:0.

Przypomnijmy, że spotkanie początkowo zaplanowane było na 19 kwietnia, jednak zostało przełożone. Mecz rozgrywany w Budzisławiu Kościelnym przed zespołami postawił trudne warunki. Mokra, grząska i śliska nawierzchnia, niska temperatura oraz silny wiatr nie ułatwiały gry.

Od początku prowadzili ją rywale z Kleczewa, którzy szybko zdominowali graczy Łukasza Kubzdyla. Systematycznie stwarzane zagrożenie pod bramką SKP wykorzystali pierwszy raz w 19 minucie. Wówczas objęli prowadzenie po bramce Mateusza Wzięcha, który celnie uderzył zza szesnastki.

Chwilę później było już 0:2, a gola głową po rzucie wolnym strzelił Hubert Kaptur. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Sokół trafiał jeszcze trzykrotnie, a na listę strzelców wpisywali się Krystian Pawlak, Mateusz Molewski i Dawid Szygenda. Ostatecznie zespół z Kleczewa zasłużenie wygrał aż 5:0.

– Ciężki mecz, faworytem był Sokół Kleczew i to faworyt ten mecz wygrał. My mieliśmy swoją jedną, może dwie szanse w drugiej połowie żeby ewentualnie złapać kontakt przy stanie 0:2. Sokół udokumentował  przewagę kolejnymi bramkami i zasłużenie wygrał.

Cieszą debiuty w seniorskiej piłce naszych juniorów, które zaliczyli Wełnitz, Adamski, Rzemyszkiewicz oraz Jóźwiak- komentuje trener, Łukasz Kubzdyl.