Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Bez straty seta, ale nie bez emocji

Ważny mecz w kontekście walki o czołowe miejsca w swojej grupie II ligi wygrali siatkarze SPS Konspol Słupca. Nasza drużyna pokonała WKS Sobieski Arenę Żagań 3:0.

Przed spotkaniem do gości gracze Tomasza Robaka tracili cztery punkty mając w perspektywie zaległy mecz z Energetykiem Poznań. Starcie w hali MOSiR od początku było wyrównane. Oba zespoły szły „łeb w łeb”.

Na tablicy wyników było 4:4, 7:7, czy 14:14. Obie drużyny słabo radziły sobie także w zagrywce, z której każda podarowała drugiej sporo punktów w czasie całego meczu. Słupczanie w końcu zdobyli prowadzenie, które utrzymali przy stanie 20:19. Kilka dobrych przyjęć zaliczył libero, Wojciech Pańka, a w ataku brylował Kamil Kulbacki. Pierwszego seta SPS wygrał 25:22.

W drugim miejscowi od razu wyszli na prowadzenie, jednak przy każdej próbie odskoczenia rywalom na kilka punktów zespół z Żagania skutecznie odrabiał straty. Końcówka ponownie należała jednak do naszych , którzy tym razem wygrali 25:23.

Dobrą grę gracze Robaka kontynuowali. trzeciej partii. Do pierwszych dziesięciu punktów była ona dość wyrównana. Potem zdobyli bezpieczną przewagę. Na środku, rywali skutecznie gnębił Piotr Duszak. Kiedy wydawało się, że wygrana przyjdzie łatwo gospodarze zaczęli łatwo trwonić kolejne punkty. Zrobiło się bardzo nerwowo.

SPS opanował jednak emocje i skutecznie doprowadził do końca seta, a co za tym idzie meczu wygrywając 25:22 i 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Kamil Kulbacki.

 


Najnowszy komentarz
  • Niezły mecz w wykonaniu SPS-u i mam nadzieję,że tak zostanie do końca (jeszcze tylko trzy mecze) więc Panowie głowy do góry i do zwycięstw a dwójka realna… najważniejszy środowy zaległy mecz który najlepiej starać się wygrać za trzy punkty to wtedy nawet porażka 3;2 na trudnym terenie w Wilczynie przy założeniu wygranej 3 ; 0 ze Stoczniowcem da Wam upragnione drugie miejsce i dalszą grę…
    Wracając do sobotniego meczu w sumie wszyscy zagrali poprawnie ale wielkim Ojcem zwycięstwa był atakujący Pan Kulbacki praktycznie wszystko co dostał to kończył ….SZACUN WIELKI !!!… bardzo dobre też było prowadzenie gry środkowym p.Duszakiem i tak trzymać…życzę wygranych….

Dodaj komentarz