Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa

 

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach została zwycięzcą tegorocznej edycji powiatowego konkursu z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W kategorii gimnazjum najlepsi okazali się uczniowie z Drążnej.

Organizatorem konkursu było Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy oraz Kuratorium Oświaty w Koninie. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowali rozwiązując test wiedzy ogólnej, pokonywali tor przeszkód na rowerach oraz wykazywali się w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym służy przede wszystkim popularyzowaniu przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz  kształtowaniu partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Zachęca również do korzystania z  roweru jako środka rekreacji i sportu. Słupeccy policjanci przygotowali pytania testowe oraz egzaminowali uczestników na torze sprawnościowym. W eliminacjach powiatowych udział brały cztery drużyny ze szkół podstawowych oraz trzy z gimnazjów.

Wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Koszut, na drugim uplasowali się uczniowie słupeckiej „trójki”, a na trzecim reprezentacja szkoły w Wólce. W starszej kategorii triumfowali gimnazjaliści z Drążnej, drugie miejsce zajęła ekipa gospodarzy, a trzecie drużyna z Zagórowa. Zwycięzcy wezmą teraz udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Nagrody najlepszym wręczali: dyrektor Gimnazjum w Słupcy Maria Żarnecka, Komendant Powiatowy Policji insp. Zbigniew Malina oraz dyrektor WORD w Koninie, Piotr Korytkowski.

TEKST/FOTO: KP Policji w Słupcy

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *