Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Bezpieczeństwo na wsi. Wspólne działania policji i Inspektoratu Pracy .

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wspólnie z inspektorem Grzegorzem Dutkiewiczem z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu Oddział w Koninie prowadzili działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem na wsi.

Wakacje to czas wypoczynku, jednakże nie dla wszystkich, zwłaszcza rolników. To czas wzmożonej pracy, która często niesie za sobą duże ryzyko wypadku.

Mogłoby się wydawać, że sezon żniwny już zakończony, lecz tak nie jest. Na polach możemy zobaczyć jeszcze kombajny zbierające zboże i ciągniki ze sprzętem prasującym słomę oraz uprawiającym glebę.

W trakcie prowadzonych działań profilaktycznych inspektor i policjanci zwracali uwagę rolnikom na nieprawidłowości w czasie wykonywanych prac, które mogą być przyczyną wypadku.

Przypominali, że pośpiech, rutyna i zmęczenie podyktowane wielogodzinną pracą stwarzają możliwość do spowodowania niebezpiecznych zdarzeń.

Akcja miała charakter informacyjno-edukacyjny, rolnikom wręczono informatory profilaktyczne z zasadami, jak bezpiecznie postępować na roli.

 


Najnowsze komentarze
  • Następnym etapem w trosce o dobro obywatela socjalistycznego, będą nasze sypialnie. Orwell.

  • A czemu nie ma tam dzielnicowego z Ciążenia?

Dodaj komentarz