Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Między innymi o organizacji imprez masowych rozmawiali zaproszeni przez komendanta słupeckiej policji uczestnicy spotkania dotyczącego bezpieczeństwa w czasie tego typu wydarzeń.

Na spotkania, które odbywają się cyklicznie zapraszani są przedstawiciele samorządów z całego powiatu, prezesi klubów piłkarskich oraz osoby, które uczestniczą w zabezpieczeniu imprez sportowych rekreacyjnych, a także masowych. Ich celem jest wypracowanie wspólnych metod działania oraz podsumowanie dotychczasowej współpracy między policją, a wspomnianymi jednostkami. Na wstępie inspektor Zbigniew Malina, komendant słupeckiej policji podkreślił jak ważne jest bezpieczeństwo podczas imprez masowych, a także odpowiednie wcześniejsze przygotowanie się do tego typu wydarzeń oraz współpraca organizatorów i wszystkich zaangażowanych służb.

Nadkomisarz Robert Petrowski naczelnik wydziału prewencji ruchu drogowego podsumował dotychczasową współpracę policji z innymi jednostkami w tym zakresie, a także zaproponował wstępne terminy kolejnych spotkań. Docelowo będą to cztery daty w ciągu roku związane ze startem i zakończeniem każdej z rund piłkarskich, a także większymi wydarzeniami, w których konieczna będzie pomoc policji. Jak zapewnił, dodatkowe patrole policyjne będą obecne w każdej gminie podczas rozgrywania meczów piłkarskich.

O innych ważnych aspektach organizacji imprez masowych rozmawialiśmy z rzecznikiem prasowym słupeckiej policji Marleną Kukawką

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *