Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Bezpieczna Droga do Szkoły

W pierwszych dniach września policjanci pełnią wzmożoną służbę w rejonach szkół i przedszkoli. Nadzorują ruch pieszych, zwracają uwagę na kierowców nieprzestrzegających przepisów drogowych, zwłaszcza tych, które dotyczą zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych.

Dzisiaj w pierwszym dniu akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci słupeckiej komendy prowadzili działania profilaktyczne mając na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Funkcjonariusze informowali uczniów jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wręczono odblaskowe zawieszki do plecaków i opaski, które można doczepić także do roweru.

Rodzice! Przestrzegajcie swoje dzieci przed zagrożeniami i uczcie rozwagi na drodze! Pamiętajmy, iż dziecko naśladuje zachowanie dorosłych. Dbajmy, więc o dobry przykład. Przypominając zasady prawidłowego poruszania się po drodze sami się do nich stosujmy.

 

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca


Najnowszy komentarz
  • Super! Tylko nie wszystkie dzieci mieszkaja w miescie, gdzie są chodniczki i pasy dla pieszych, bo są dzieci ze wsi gdzie nie mają nawet uczciwego pobocza a samochody jadą jeden za drugim i to z duża prędkością ponad 100km/h do tego tiry. A policji brak. Bo po co.
    Policja dziś przestrzega dzieci i rodzicow. Ulica 3maja w Slupcy jest przedszkole i przejscie dla pieszych, ale jakby go nie było. Malo ktory samochód się zatrzyma żeby pieszy mógł przejsc na drugą stronę, co do prędkości to też kto jak chcę tyle jedzie. Zglaszane na policje i do urzędów i też nikt nie reaguję. A dziś wielka pokazówka policjantów. Brawo

Dodaj komentarz