Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Bezpieczna gmina Słupca

Gmina Słupca liderem bezpieczeństwa w województwie wielkopolskim. Tytuł ten przyznała jej kapituła plebiscytu Euro- Gmina, Euro- Powiat, Euro- Partner. Wyróżnienie wręczono wczoraj podczas uroczystej gali.

 

Ideą przyświecającą organizatorom plebiscytu Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner jest nagradzanie m.in. najlepszych jednostek samorządowych i podmiotów gospodarczych w województwie Wielkopolskim. Decyzją kapituły w tej edycji konkursu tytuł Miasta Roku otrzymała Piła, Gminą Roku wybrano gminę Komorniki a Powiatem Roku- powiat poznański. Dodatkowo przyznano także tytuły LIDERA w takich kategoriach jak m.in.: kultura, ekologia, sport czy gospodarka.

W kategorii bezpieczeństwo najlepsza okazała się gmina Słupca. – Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i bardzo się z niego cieszymy. Wielki ukłon w tym miejscu m.in. w kierunku komendanta gminnego OSP Słupca, ale także innych osób, ponieważ na bezpieczeństwo naszej gminy składa się wiele różnych rzeczy oraz wiele środków finansowych, które co roku uchwalane są w budżecie. Myślę, że to właśnie to zadecydowało o tym, że zostaliśmy zauważeni – mówiła jeszcze przed galą wójt, Grażyna Kazuś. Plebiscyt odbył się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, oraz wojewody i marszałka województwa wielkopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *