Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Bezpieczna Jarzębinka

W słupeckim przedszkolu Jarzębinka odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy 
Powiatowej Policji w Słupcy.

-Tematem było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Następnie powiedział, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać 
o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa dotyczących bezpiecznego pobytu na wakacjach i spędzania wolnego czasu.

Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjant zademonstrował różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu.

Miłą niespodzianką było również spotkanie z uwielbiany sierżantem PYRKIEM – maskotką, którą zaprosiliśmy do wspólna zabawa przy muzyce. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły panom policjantom podziękowanie i zaprosiły miłych gości na piknik na trawie z pysznymi lodami i lemoniadą. W tym słonecznym dniu dzieci na boso lub w skarpetach doznawały odczuć sensorycznych chodząc po ścieżce
 o różnym podłożu.

Wszystkie ta atrakcje były przedłużeniem obchodów Dnia Dziecka-czytamy w relacji placówki.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz