Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Bezpieczne ferie z służbami mundurowymi

Przed nami ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, służby ratunkowe: policja, straż pożarna prowadzą spotkania w szkołach pn. „Bezpieczne ferie zimowe”. Tym razem odwiedzili najmłodszych uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzałkowie.

Podczas spotkania w dniu 20 stycznia 2023 roku policjanci ze Słupcy i Strzałkowa wraz ze strażakami OSP w Strzałkowie przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu, promowano akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” i zachęcano do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Informowano jak należy prawidłowo zachowywać się na stokach narciarskich. Wyświetlono film edukacyjny oraz przestrzegano dzieci przed wejściem na zamarznięte jeziora, rzeki lub innego rodzaju „dzikie” lodowiska. Podkreślono, aby nie podawać adresu zamieszkania, nie przyjmować od nieznajomych osób słodyczy i nie wsiadać do ich samochodu. W trakcie prelekcji powtórzono podstawowe zasady z przepisów ruchu drogowego.

Szczególną uwagę zwrócono na prawidłowe korzystanie z przejść dla pieszych, a także stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Zwrócono uwagę jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza poza terenem niezabudowanym.

Drugą część spotkania prowadzili strażacy, którzy przy użyciu fantoma przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe i uczyły się jak prawidłowo informować służby ratunkowe. Strażacy podkreślali, aby nie bać się udzielać pierwszej pomocy, ponieważ szybka reakcja świadka zdarzenia, może uratować życie człowieka.

Na zakończenie spotkania dzieci udały się na boisko szkolne, gdzie zobaczyły wyposażenie radiowozu policyjnego oraz samochodu strażackiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *