Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Bezpiecznie w ruchu drogowym

W Szkole Podstawowej w Cieninie Zabornym przeprowadzono gminny etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o puchar wójta Gminy Słupca.

Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły podstawowe z Cienina Zabornego, Młodojewa, Kotunii oraz z Koszut, a także zawodnicy z gimnazjum w Drążnej i Kowalewie Opactwie. Każdy uczestnik etapu gminnego miał do rozwiązania test oraz do wykonania zadanie praktyczne, jakim była jazda rowerem po torze sprawnościowym. W teście znajdowało się 20 pytań dla szkół podstawowych oraz 25 pytań dla gimnazjum, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, czy też sytuacji w ruchu drogowym. Nie zabrakło również popularnych „krzyżówek”.

Tor sprawnościowy składał się z sześciu przeszkód takich jak korytarz z desek, rynna, slalom z ograniczeniem, pochylnia, przedmiot do przewożenia i slalom kółkowy (tzw. żmijka). Co ciekawe, za zwycięską drużynę w całym turnieju uznało się ten zespół, którego suma zajętych miejsc jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza. Drużyny ze szkoły podstawowej z Koszut oraz z gimnazjum w Drążnej będą  reprezentować Gminę Słupca na turnieju powiatowym, który odbędzie się 12 maja  w Słupcy. Organizatorzy dziękują  Ewie Romańskiej i Zofii Janickiej za pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu zawodów. Puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowała wójt gminy Słupca Grażyna Kazuś.

Wyniki

Szkoły Podstawowe:
1. SP Koszuty
2. SP Cienin Zaborny
3. SP Młodojewo
4. SP Kotunia

Gimnazja
1. Gimnazjum Drążna
2. Gimnazjum Kowalewo Opactwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *