Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

“Bezpieczny przejazd w Gminie Słupca

W ramach planu priorytetowego dzielnicowy gminy Słupca prowadzi w tym półroczu działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w okolicach torów i przejazdów kolejowych.

Działania zaplanowano wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei i będą odbywały się cyklicznie.Głównym założeniem planu jest ograniczenie oraz dążenie do całkowitego wyeliminowania sytuacji wjazdu na przejazd kolejowy w czasie podnoszenia lub opuszczania rogatek na przejazdach kolejowych w Cieninie Zabornym, Cieninie Kościelnym oraz Rozalinie.

Ale ważne jest też podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach, czy okolicach torów. Funkcjonariusze będą zwracali również uwagę na ochronę infrastruktury kolejowej, której rozkradanie, czy uszkadzanie niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

Dzielnicowy asp.sztab. Waldemar Zawodny podkreśla, że działania mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa w obrębie przejazdów kolejowych, aby uniknąć przyszłych tragicznych zdarzeń. Od początku roku ujawniono około 10 wykroczeń, sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi lub zastosowano wobec nich pouczenia.

Jak wskazują statystyki przyczyną 98% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest nieostrożność kierowców np. lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami. Niepoprawnie zachowują się również piesi i rowerzyści. Użytkownicy dróg zapominają o stosowaniu zasady szczególnej ostrożności, a pociąg na zatrzymanie – od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania – potrzebuje nawet do 1200 metrów.


Najnowszy komentarz
  • To bardzo dobrze że policja dba o nasze bezpieczeństwo i bardzo bym był zadowolony gdyby zajeli się losem pieszych którzy muszą pokonać wiadókt w kierunku Konina. Na samym MOŚCIE PRAKTYCZNIE NIE MA PRZEJŚCIA. Kiedy nadieżdża samochód ciężarowy lub ciągnik rolniczy którego nadwozie jest szersze do rozstaw kół pozostaje tylko obrócić się bokiem i chwycić siatki żeby nie zostać siłą podmuchu wyciągnięty pod koła zwłaszcza przy takiej wietrznej pogodzie. My dorośli boimy się tam chodzić ale tam chodzą dzieci do szkoły! Zaznaczam że nie ma drogi alternatywnej dla pieszych. Jakoś tego problemu nikt nie widzi ani Policja którą w końcu chyba jeżdżę tą drogą ani władzę Powiatu. Jak dojdzie do tragedii to winnego nie będzie . Zacznie się burza medialna i wtedy może się coś zacznie dziać

Dodaj komentarz