Biały Orzeł Koźmin Wlkp -SKP Słupca (VIDEO)

Pewnie i zasłużenie seniorzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego ograli wyżej notowanego Białego Orła Koźmina Wielkopolski. Słupczanie wygrali 0:2.

Już od początku meczu goście przejęli inicjatywę na boisku. W miejsce nieobecnego Piotra Głowali na placu gry po meczowej pauzie zameldował się Norbert Lorencki, a na skrzydle w pierwszym składzie tym razem wybiegł Tomasz Rosiński. Już w 5 minucie mogło być 0:1 jednak z bliskiej odległości przestrzelił Michał Lorencki. Osiem minut później sytuacji z rzutu wolnego z około 17 metrów od bramki rywali nie wykorzystał Alan Kujawa. Gospodarze go głosu doszli w 18 minucie kiedy egzekwowali rzut wolny tuż przez polem karnym SKP. Jak się okazało ich strzał był jednak niecelny. Gracze Wojciecha Henke prowadzili grę, a Biały Orzeł szukał swoich szans w kontratakach. Po jednym z nich Kamil Stefaniak trafił wprost w Macieja Przygodę. Z kolei w 28 minucie dobrą okazję bramkową ponownie miał Kujawa. Tym razem nie trafił w bramkę strzałem tuż zza pola karnego. Słupczanie dopięli swego tuż przed przerwą. Długim wyrzutem z autu piłkę na głowę Sebastiana Jasiaka zagrał Michał Walerczyk, a ten skierował ją do bramki. Jeszcze przed zejściem do szatni po widowiskowym rajdzie wynik mógł podwyższyć Michał Lorencki, jednak strzelił niecelnie.

Druga połowa to już niemal ciągła dominacja gości. Najpierw w 50 minucie w sytuacji sam na sam gola nie zdobył Jasiak. Cztery minuty później słupczan uratowała z kolei poprzeczka. Prowadzenie udało się podwyższyć w 61 minucie, a za strzałem z okolicy linii pola karnego bramkarza rywali pokonał Alan Kujawa.Gra się zaostrzyła, a zawodnicy z Koźmina wyraźnie polowali na nogo swoich rywali za co oglądali kolejne żółte kartki. Ostatecznie mecz kończyli w dziesiątkę. SKP miało jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku, jednak żadnej z nich nie wykorzystało. Swoje okazje mieli Jasiak, Koziorowski, czy wprowadzony w drugiej połowie na plac gry Kamil Łukasiewicz. Wygrana dała słupczanom awans na dziesiąte miejsce w tabeli. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.

Już w sobotę przed seniorami kolejny ligowy wyjazd. Tym razem wybiorą się do Rawicza.

SKP: Maciej Przygoda, Aleksander Stawski, Daniel Bednarowicz, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Norbert Lorencki, Michał Lorencki, Marcel Koziorowski, Tomasz Rosiński, Alan Kujawa (40’ ż.k., 61’ bramka), Sebastian Jasiak (42’ bramka)
Rezerwowi: Bartosz Przybyła, Filip Otchere, Adam Jaszczak, Kamil Łukasiewicz (60’ Stawski), Tomasz Jarecki (82’ Rosiński), Jacek Kowalczyk (89’ Kujawa)