Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Biblioteka zaprasza na warsztaty detektywistyczne

Na ciekawe wydarzenie w czasie ferii zaprasza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy.

-Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-13 lat na warsztaty detektywistyczno-dziennikarskie „Detektyw na tropie informacji”. Obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona!

8.02.2023r., godz. 11.00-13.00. Część pierwsza to krótki quest przeprowadzony w bibliotece. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie kolejnych „tropów” ukrytych między książkami prowadzących do hasła finałowego, przy czym będzie trzeba się przy tym wykazać sprytem i umiejętnością logicznego myślenia.

Część druga poświęcona będzie dziennikarstwu. Uczestnicy poznają tajniki tego zawodu, najważniejsze pojęcia z nim związane, nauczą się też jak przygotować krótki artykuł i napiszą taki (jest on relacją z warsztatów, w których właśnie uczestniczą). Ta część przygotowana jest w taki sposób, aby pokazać istotę zdobywania informacji i konieczność ich weryfikowania, uwrażliwić na rolę słowa i obrazu w życiu codziennym oraz uzmysłowić wagę nieszablonowego myślenia i pisania.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Koziołek, zielonogórski pisarz i dziennikarz. W 2011 roku otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W 2016 roku jego kryminał retro „Furia rodzi się w Sławie” został nominowany do nagrody Kryminalna Piła za najlepszy polski kryminał miejski. W 2018 r. za kryminał retro „Wzgórze Piastów” i całokształt twórczości otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką „Winiarka”. W 2019 r. za kryminał retro „Nad Śnieżnymi Kotłami” otrzymał nagrodę „Książka Górska Roku” w kategorii „Górska fikcja literacka i poezja”. Autor ma na koncie 17 wydanych powieści, kolejne są w przygotowaniu-czytamy na stronie biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *