Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Bicie rekordu w czytaniu na przerwie w szkole w Drążnej

Cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w pierwszej międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Organizatorem tej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a na terenie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej – Danuta Samul i Grzegorz Wysocki.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu.

Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W naszej szkole na przerwach czytali uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły w wybranym przez siebie miejscu. Najmłodszym uczestnikom akcji czytali nauczyciele i starsi uczniowie. Jesteśmy przekonani, że zeszłoroczny rekord, w którym wzięło udział 158809 osób z 991 placówek zostanie pobity, a my będziemy mieć w tym swój udział.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz