Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Biegiem dla Niepodległej!

Po raz drugi uczniowie słupeckich i strzałkowskich szkół wzięli udział w Biegu Niepodległości. W ten niecodzienny sposób młodzież uczciła 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na pomysł zorganizowania Biegu Wolności wpadł w ubiegłym roku ks. Jan Kwiatkowski, ówczesny wikariusz parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy. Chociaż ksiądz Jan zakończył już posługę w naszym mieście, pomysł przetrwał i tym razem szkoły nie zawiodły.

Joanna Zastawa, nauczycielka Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy

 

 

Wczoraj o godzinie 11:00 uczniowie słupeckich placówek, czyli Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Zawodowych, Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum wybiegli ze Słupcy w stronę Łężca. Tak samo, tyle że ze Strzałkowa zrobili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjum oraz członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Hagard Strzałkowo. Młodzież po drodze spotkała się i razem pobiegli na Miejsce Pamięci na Łężcu, gdzie kiedyś przebiegała granica dwóch zaborów. Tam pod pomnikiem upamiętniającym 90. rocznicę odzyskania niepodległości delegacje złożyły znicz oraz dokonały symbolicznego rozerwania łańcucha, który nawiązywał do dawnej granicy. Ten nietypowy sposób obchodzenia Święta Niepodległości uczniom przypadł do gustu.

 

 

Na zakończenie każda ze szkół otrzymała dyplomy za wzięcie udziału w biegu, a organizatorzy zapewnili, że w kolejnych latach tego typu inicjatywy będą kontynuowane. Przypominamy, że 11 listopada w Miejscu Pamięci na Łężcu, odbędą się również uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza św. polowa o 13:00. Zapraszamy!

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz