Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Biegiem uczcili niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości obchodzić można na różne sposoby. Grupa biegaczy ze Strzałkowa od lat po prostu biega. W tym roku symboliczny bieg niepodległościowy wystartował już po raz dziesiąty.

Inicjatywa od początku ma charakter spontaniczny. Każdy kto chce może przyjść i wziąć w nim udział, bez zapisywania się, opłaty startowej i zbędnych formalności. W tym roku na starcie, który znajdował się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie stanęło 13 biegaczy ubranych w biało- czerwone barwy. Dokładnie o godzinie 11:11:11 grupa ruszyła w kierunku Słupcy, gdzie zatoczyła dwie pętle wokół Pomnika Wolności na rynku i wróciła do Strzałkowa. Po drodze biegacze dwukrotnie przekroczyli miejsce, w którym kiedyś znajdowała się granica pomiędzy dwoma zaborami. Miał być to symbol przełamywania granic i barier, które kiedyś dzieliły Polskę a także próba pokazania, że świętować niepodległość można na różne sposoby.

Tomasz Gaca, pomysłodawca biegu

 

 

Trasa, którą pokonali biegacze liczyła dokładnie 11 km 111 m. Po drodze wielu kierowców pozdrawiało biegnących, a na ulicach Słupcy niektórzy mieszkańcy nawet bili brawo, co potwierdza, że taki sposób świętowania zasługuje na zainteresowanie i kontynuowanie.

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz