Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Biegnij po zdrowie w Powidzu!

Dobra wiadomość dla amatorów biegania w naszym powiecie. 26 lipca w Powidzu wystartuje pierwsza edycja Biegu Po Zdrowie.

O tym, że w powiecie słupeckim chętnych do biegania nie brakuje świadczyć mogą sukcesy takich imprez jak: Biegi Wawrzynkowe, Cienińska Szóstka, czy ostatnio Strzałkowo- dobry kierunek, które gromadzą coraz większą liczbę uczestników. Korzystając z popularności tej formy spędzania wolnego czasu Towarzystwo Przyjaciół Powidza postanowiło zorganizować Powidzki Bieg Po Zdrowie. Licząca 10 km trasa jest niezwykle malownicza i przyjemna dla biegaczy. Ponad 60% przebiega polnymi i leśnymi ścieżkami, a ostatni kilometr to odcinek widokowy po wzniesieniach, z których widać Jezioro Powidzkie. Start i meta będą się mieścić na Dzikiej Plaży, jednej z najładniejszych w okolicy. Każdy uczestnik, który zapisze się na bieg otrzyma pakiet startowy składający się z numeru startowego, medalu zaprojektowanego specjalnie na tę imprezę oraz prezentów od sponsorów! Ponadto na zwycięzców czekają nagrody oraz puchary!
Oprócz biegu na uczestników i nie tylko czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji związanych ze zdrowiem. Będzie można m.in. zmierzyć tkankę tłuszczową oraz zawartość wody w organizmie, skorzystać z porad dietetyka i trenerów sportowych oraz sprawdzić typ stopy co bardzo może się przydać biegaczom. Powidzki bieg po zdrowie to jednak nie tylko dbanie o sowje zdrowie, ale także innych dlatego podczas imprezy będzie można również honorowo oddać krew, czy wziąć udział w instruktażu pierwszej pomocy.
Zapisy internetowe na bieg prowadzone są na stronie www.biegpozdrowie.org do 10 lipca. Koszt to 40 zł. Do tej pory zapisało się już ponad 100 osób. Limit startujących wynosi 400. Zachęcamy do udziału, to będzie wielkie święto zdrowia w Powidzu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz