Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Biżuteria jako prezent – na co zwrócić uwagę?

Nie od dzisiaj wiadomo, że prezentem uniwersalny i praktycznie zawsze mile widzianym jest biżuteria. Jednak nawet tutaj warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad, aby mieć pewność, że obdarowana osoba faktycznie się ucieszy.

 

Biżuteria spersonalizowana na zakończenie roku?

Często to biżuteria jest wskazywana, jako dobry pomysł na prezent na zakończenie roku, zwłaszcza jeśli dana klasa kończy określony etap edukacji i rozstaje się z obecnym wychowawcą. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz się zastanawiać, czy odpowiednią propozycją będzie biżuteria z grawerem.

Wybierz bransoletkę lub naszyjnik, do których dobierzesz odpowiednią zawieszkę i na niej umieścisz ciekawy tekst – może to być cytat lub klasa i rocznik. Możliwości jest sporo, jednak zanim zdecydujesz się na konkretny model bransoletki, zwróć uwagę, co już nosi osoba, którą chcesz obdarować. Jeśli wybierana przez nią biżuteria ma klasyczny wzór, warto się tym kierować. Widziałaś, że ma bransoletkę modułową? W takim razie może warto zdecydować się na samą zawieszkę?

 

Naszyjnik – prezent dla dziewczynki i dojrzałej kobiety

Inną propozycją odpowiednią na prezent mogą się okazać naszyjniki z zawieszkami. Są oferowane w wielu rodzajach, dlatego z łatwością znajdziesz coś odpowiedniego dla nauczycielki, jak i dla córki, która właśnie kończy rok szkolny. Takie naszyjniki proponowane są w różnej długości, więc warto się zastanowić, czy mają być noszone na co dzień – wówczas lepszy będzie krótszy model, czy może na ważniejsze okazje – wybierz dłuższą propozycję.

Mogą one być ozdobione niewielkimi perełkami, zawieszkami w tradycyjnych kształtach, jak na przykład koniczynka, literka, kwiatek czy łezka albo mogą nawiązywać do ulubionych postaci z bajek. Te ostatnie będą ciekawą propozycją, jeśli szukać biżuterii, która ma być prezentem dla córki. Dopilnuj jednak, aby wybrany zestaw wykonany był z tego samego materiału i utrzymany w jednym stylu, tak aby całość prezentowała się spójnie.

 

Wiele zależy od zażyłości

Chociaż biżuteria faktycznie jest dobrym pomysłem na prezent, to jednak warto wziąć pod uwagę stopień zażyłości z osobą, która ma ją otrzymać. Jeśli to nauczycielka, która jest bardzo mocno zżyta z dziećmi, warto pomyśleć o podarowaniu zestawu, który będzie się składał z naszyjnika, wisiorka i być może bransoletki lub kolczyków. Co, jednak jeśli ma to być prezent dla pani, która pracowała z dziećmi tylko przez krótki czas i taki zestaw wydaje się zbyt rozbudowany? Warto się wówczas zdecydować na zakup jednego elementu na przykład bransoletki lub kolczyków.

Nosi łańcuszek, na którym pojawiają się różne zawieszki? Może właśnie dobrym wyborem będzie zawieszka do naszyjnika, na której umieścicie spersonalizowany grawer nadający sentymentalną wartość takiemu podarunkowi? Dopilnuj jednak, aby zawieszka pasowała do naszyjnika, zarówno wielkością, jak i materiałem, z którego została wykonana. Naszyjnik jest złoty i nie wiesz, czy dobierzesz dobry kolor zawieszki? Wybierz perłę albo bursztyn.

Chociaż klasyczna biżuteria pasuje do każdej sytuacji i każdego wieku, to jednak warto się zastanowić, która z prezentowanych propozycji będzie pasowała do konkretnej osoby. W końcu takim prezentem coś innego będziesz chciała przekazać córce, a coś innego jej nauczycielce.

 

*Artykuł sponsorowany