Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Blanka Lipińska – autorka, o której się mówi

Blanka Lipińska to autorka, która na polskim rynku czytelniczym pojawiła się nagle. I to od razu w spektakularny sposób. Jej książki okazały się prawdziwym smaczkiem, zwłaszcza dla fanek literatury erotycznej. Jedni uwielbiają powieści jej autorstwa, inni nie potrafią zrozumieć jej fenomenu. Co sprawiło, że autorka wywołuje tak wiele skrajnych emocji wśród czytelników?

Jedno jest pewne – bez względu na to, czy kochamy literaturę Blanki Lipińskiej, czy też budzi w nas zupełnie inne emocje, jest to osoba rozpoznawalna. Trudno bowiem znaleźć czytelnika, który o niej nie słyszał.

 

Polska rzeczywistość w wydaniu Blanki Lipińskiej

Autorka lubuje się w literaturze erotycznej. Można zaryzykować stwierdzenie, że książki napisane przez nią wzorowane są kultową serią z panem Greyem. Różnica jest jedna – akcja powieści Blanki Lipińskiej toczy się w realiach wielu krajów, co pozwala na możliwość utożsamiania się z głównymi bohaterami, którzy mają polskie korzenie. Znajdziemy tu również luksus, piękne wakacje we Włoszech oraz wątek mafijny. Jest to literatura typowo kobieca. Autorka stworzyła serię książek i dopiero przeczytanie wszystkich pozwala na prawdziwe poznanie losów bohaterów. Warto wiedzieć, że już teraz w księgarniach dostępny jest zestaw 3 książek: “365 dni”, “Ten dzień”, “Kolejne 365 dni”.

 

Fenomen serii

Fenomen powodzenia serii książek Blanki Lipińskiej polega nie tylko na samej fabule, ale również na bliskości autorki z czytelnikami. Nie odcina się ona bowiem od czytelnika, wręcz przeciwnie, wciąż z nim jest. Przeprowadza liczne spotkania, udziela wielu wywiadów. Dzięki temu czytelniczki mają autorkę na wyciągnięcie ręki. Oznacza to, że czują prawdziwość i namacalność tego, co czytają. A czytają o gorących chwilach, o których tak bardzo marzą, o prawdziwych, silnych mężczyznach, których im brakuje oraz o bogatym świecie, do którego często nie mają dostępu. Życie pozostawia im wiele miejsca na marzenia. A Blanka Lipińska wypełnia je doskonale.

 

Splendor i bogactwo

To, co jedni kochają w książkach Blanki Lipińskiej, a inni nienawidzą, to bogactwo i wszechobecny splendor. To zderzenie z rzeczywistością wielu kobiet. Chęć poznania życia, na które mogą pozwolić sobie piękne kobiety i bogaci mężczyźni to prawdziwy wabik na czytelniczki. I spełnia swoją rolą w sposób doskonały. Główna bohaterka, Laura Biel, to osoba, która jest bliska kobietom, które mogą znaleźć w niej kawałek siebie. Ta relacja łącząca czytelniczkę z autorką i główną bohaterką jest dużo bliższa niż w obcokrajowym Greyu. Jeśli nie jesteś o tym przekonana, sprawdź sama.

 

*Artykuł sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz