Bliscy wygranej

Swojego pierwszego ligowego zwycięstwa bliscy byli koszykarze słupeckiego Gromu, którzy jednak ostatecznie ulegli w derbowym pojedynku MKS-owi Września.

Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. – Źle weszliśmy w to spotkanie zostawiając naszym rywalom zbyt dużo miejsca w strefie podkoszowej. Na szczęście w trudnym momencie odpowiedzialność zarówno w obronie jak i ataku wzięła na siebie dwójka naszych najlepszych zawodników w tym meczu, czyli Krystian Wawrzyniak i Dominik Tkaczyk. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 39:43.

Początek drugiej połowy znów nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu MKS odskoczył nam na aż 15 punktów. W tak trudnym momencie udało nam się zwiększyć tempo w obronie a nasz skrzydłowy Andrzej Kobiela wziął sprawy w swoje ręce i po dwóch celnych trójkach z rzędu i mocnym wjeździe na kosz dał impuls do odrabiania strat.

Tak też się stało i przez cała 4 kwartę wynik oscylował na granicy remisu. 3 minuty przed końcem meczu, gdy na tablicy widniał wynik 68:71 kontuzji doznał Dominik Tkaczyk a Andrzej Kobiela spadł za 5 fauli straciliśmy rytm w ataku i nie udało nam się odrobić strat- relacjonują zawodnicy Gromu.

Ostatecznie nasz zespół przegrał po bardzo dobrym meczu 77:68. Za tydzień na wyjeździe zmierzy się z Rawią Rawicz.