Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Blokowisko Cup w Słupcy

Turniej piłkarski dla kobiet zorganizowała Słupczanka Słupca.

W miniony piątek wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Słupcy wystartowaliśmy z nietypową inicjatywą. Postanowiliśmy zorganizować turniej piłki nożnej wyłącznie dla pań. Jak mówi nazwa turnieju.. wszystkie spotkania odbywały się na osiedlowym boisku przy ul. Kilińskiego. To pierwsza taka inicjatywa w naszym powiecie! Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów, a trzy z pięciu drużyn tworzone były z zawodniczek KKP Słupczanka Słupca. Pozostałe dwa zespoły specjalnie przyjechały do nas z Gniezna oraz Poznania .

Mecze odbywały się w formule 2×7 min + przerwa. Każdy z zespołów miał za sobą około 60 minut gry. Spotkania były bardzo zacięte, dziewczyny pokazały dużo charakteru na boisku. Po raz kolejny widzowie turnieju mogli przekonać się o tym, że dziewczyny potrafią grać w piłkę! Turniej wygrała drużyna KU AZS UAM Poznań FC, drugie miejsce, dzięki lepszemu bilansowi bramek zajęły dziewczyny z Piłkarska Szkółka Gniezno, na trzecim, czwartym i piątym miejscu uplasowały się kolejno drużyny ze Słupczanki 3. Limonki 4. Granaty 5. White.

Królową strzelczyń została piłkarka z UAM Poznań – Angelika Okupniak zdobywając aż 9 bramek w czterech spotkaniach. Nagrodę dla strzelczyni ufundował Pan Grzegorz Pietrzak – Wiceprezes WZPN Poznań.A wyróżnienie dla najsympatyczniejszej zawodniczki zgarnęła Monika Małkowiak!.

Serdecznie dziękujemy nie tylko zawodniczkom, ale i również organizatorom za dobre widowisko. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Krzysztofa Sikorskiego oraz do naszego kierownika Karola Grzywińskiego. To oni czuwali nad przebiegiem spotkań wcielając się w rolę sędziów. Dodatkowo Karol czuwał nad odpowiednim nawodnieniem zawodniczek OSHEE .W turniej zaangażowani również byli:
Pan Henryk Lewandowski – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Słupcy, Pan Michał Pyrzyk – Burmistrz miasta Słupca, Pan Jacek Szczap – Wiceburmistrz miasta Słupca , Pan Mariusz Król – Kierownik wydziału sportu Urzędu Miasta, Pani Monika, Paulina, Szymon i Maciej – organizacja pracy i czuwanie nad wynikami oraz Julia Król – opieka medyczna. Dziękujemy Wam wszystkim za pomoc!

W organizacje całego przedsięwzięcia zaangażowany był również zarząd klubu KKP Słupczanka Słupca. Miejmy nadzieję, że widzimy się za rok na Blokowisko CUP!! Słupczanka Hej!- czytamy na stronie Słupczanki.

 

 

FOTO: Natalia Wisła/Klaudia Wojtaś


Brak komentarzy

Dodaj komentarz