Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

BO 2023: Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego SLOP typu bus dla OSP Słupca

Rozpoczynamy prezentację projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy na 2023 rok. Pierwszy z nich dotyczy zakupu nowego busa dla OSP Słupca.

Listę wszystkich zgłoszonych pomysłów oraz informację dotyczące terminów i sposobu głosowania znajdziecie TUTAJ.

 


Najnowsze komentarze
  • Bardzo dobry pomysł, przynajmniej w słusznym celu BO będzie wykorzystane.Brawo druhowie

  • Może włożę kij w mrowisko, ale w miejscowościach, gdzie jest PSP niepotrzebna jest OSP. Czy ktoś sprawdzał kiedykolwiek ich efektywność? Jeżeli wybuchnie pożar o 10.00 przed południem, kiedy ci panowie są w pracy, to jaka jest ich skuteczność? Kiedy zostaną powiadomieni? Czy pracodawca ich zwolni? kiedy dotrą do pożaru? Myślę, że trzeba byłoby zapytać strażaków z PSP. Więc samochód owszem, ale dla PSP. Wzmacniajmy profesjonalistów.

    • Heniek. Jak nie ma na miejscu PSP, jak są gdzieś za powiatem to OSP Słupca jest w tedy jako PSP i siedzą na miejscu i zabezpieczają teran miasta. Jak coś sie wydarzy w Słupcy albo w okolicy to jadą jako PSP i ich zastępują.

  • Uważam, że jest to niepotrzebny projekt ponieważ OSP Słupa już dostało rok temu pieniądze z Budżetu Obywatelskiego na pojazd i to gaśniczy, do którego i tam miasto musiało dołożyć duże pieniądze, bo z Budżetu te 150 tys zł nie starczyło i w tym przypadku będzie tak samo, bo busy są znacznie droższe niż te 150 tys zł. Dodatkowo uważam, że argumenty Pana Henia są jak najbardziej zasadne. Te pieniądze powinny iść na inny bardziej pożyteczny projekt.

  • Ciekawe który projekt jest pożyteczny w tym roku?
    Może choinka na rynku albo nad jeziorem słupeckim.
    A może parkingi przy stadionie, po co tam parkingi najlepiej niech zrobią parkingi przy blokach gdzie są bardziej potrzebne tu niż tam.

Dodaj komentarz