Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Bomba również w LO?

O fałszywym alarmie w Zespole Szkół Zawodowych dotyczącym podłożenia ładunku wybuchowego informowaliśmy wczoraj na łamach naszego portalu. Jak się okazuje komunikat o bombie trafił też do słupeckiego LO.

6 kwietnia około godz. 10.45 otrzymaliśmy zgłoszenie ze ZSZ w Słupcy o otrzymaniu maila o podłożeniu bomby w szkole– mówi Marlena Kukawka, rzecznik prasowy słupeckiej policji. Uczniowie szkoły zostali natychmiast ewakuowani. Policjanci prowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, czynności procesowe, zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem. W budynkach szkoły nie odnaleziono materiałów niebezpiecznych.

Podobne zgłoszenie na policję wpłynęło również od słupeckiego LO. Na szkolną skrzynkę mejlową o godzinie 10:42 został wysłany mejl następującej treści -W waszym liceum jest bomba. Jak wybuchnie za dwie godziny może kogoś zabić lub zranić. Allahu Akbar! Mimo rekomendacji policji, żeby tego nie robić władze szkoły zarządziły jej ewakuację. -Początkowo myśleliśmy, że to ćwiczenia, jednak okazało się inaczej. Mam nadzieję, że takie sytuacje nie będą się powtarzać. Być może, ktoś sprawdzał jak zachowają się te wszystkie szkoły, w których otrzymano informację o bombie. Moim zdaniem sprawcy powinni zostać odnalezieni i ukarani– mówi dyrektor LO Tadeusz Raczkowski. W LO alarm również okazał się fałszywy. Nasze szkoły to nie jedyne, które otrzymały podobną wiadomość. Były wśród nich między innymi placówki z Konina, Turku, czy Gniezna oraz innych miejsc w kraju.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz