Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Bracia Grimm patronami przedszkola

Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie nosi od wczoraj imię braci Grimm. Oficjalne nadanie imienia odbyło się podczas corocznego Święta Rodziny.

Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami integracyjnymi w Strzałkowie rozpoczęło swoją działalność w 2012 roku jako pierwsza tego typu placówka w powiecie słupeckim. Choć od otwarcia przedszkola minęło już kilka lat, dopiero teraz zdecydowano o nadaniu mu imienia. Na patronów wybrano Braci Grimm. – Dwa lata temu nasze przedszkole wraz z Instytutem Językoznawstwa UAM w Poznaniu realizowało projekt pt. „Tajemniczy świat baśni braci Grimm – odkrywaj go razem z nami”, którego celem było wprowadzenie dzieci w wieku przedszkolnym do kanonu lektury światowej oraz zainteresowanie czytelnictwem. W jego ramach podejmowaliśmy różnego rodzaju działania, takie jak: nauka języka niemieckiego, cykliczne czytanie baśni dzieciom czy wzbogacenie przedszkolnej biblioteczki o baśnie braci Grimm. Wszystko to doprowadziło do tego, że to właśnie ich postanowiliśmy obrać za naszych patronów – mówiła Iwona Płocka, dyrektor przedszkola.

Oficjalne nadanie imienia oraz odsłonięcie tablicy z nazwą przedszkola miało miejsce wczoraj podczas obchodzonego co roku w placówce Święta Rodziny. Tradycyjnie, impreza była okazją do zaprezentowania przez dzieci swoich artystycznych talentów i integracji z rodzicami. Nie brakowało również dobrej zabawy. Całość zakończył piknik z pysznościami przygotowanymi przez przedszkolne kucharki.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz