Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Brak chętnych do pracy w Słupcy

Odpowiedź na swoją interpelację dotyczącą nowy miejsc pracy w Słupcy od władz miasta otrzymał radny, Robert Święcicki. 

Przypomnijmy, że ten temat poruszony został jeszcze w grudniu. -Mieszkańcy często poruszają temat rynku pracy, mówią że brakuje nowych pracodawców. Wielu zmuszonych jest do pracy w nowych ciekawych miejscach, które powstają w okolicznych miejscowościach. Położenie miasta Słupcy powinno wydawać się bardzo atrakcyjnym dla inwestora. (…)

-To uwaga mieszkańców, którzy rozmawiają ze mną na ten temat, że nasze miasto powoli się wyludnia, a większość dojeżdżających daleko do pracy myśli o przeprowadzce- mówił słupecki radny.

Na jego pytanie podczas ostatniej sesji odpowiadał w-ce burmistrz, Tomasz Garsztka.

 

 

Słupca powoli się wyludnia?

Najnowsze komentarze
 • Myślę, ze zaniechanie działań wspomagających rozwój rynku pracy nie jest tutaj tematem do debaty, a czemu? Słupecki rynek mógłby sam sie „obronić” choćby niewielka odległość Wrzesni gdzie rynek pracy jest kilkukrotnie bardziej rozwinięty, itp, bo jest wiele wskazań ku temu by bez ingerencji władz samorządowych rynek sam sie pobudzał. Pozostaje jedynie zadać pytanie odnośnie właśnie ingerencji władz i nie tylko, mianowicie czy działanie na szkodę nie wchodzi w grę ?

 • Słupca i region się nie rozwija i ani Pan radny ani Pan Burmistrz i pozostali nie wiedza od czego zacząć ? To podpowiem. Zamiast zajmować się głupotami i trwonić czas i środki pilnie trzeba zająć się połączeniem Miasta i Gminy w jeden organizm administracyjny jak we Wrześni. Wiadomo ubędzie stołków w urzędach ale jest to pierwszy i konieczny krok do rozwoju regionu.

 • A może to wina głodowych stawek? A może to wina tego, że społeczeństwo się kształci, ma ambicję. Wykształcenie średnie nie wystarcza. A może woli pracować w większym mieście za więcej? Faktycznie. Słupca, z konspolem zatruwającym powietrze w miejście jest faktycznie atrakcyjne.

  • …ambicje nieprzystające do kwalifikacji i umiejętności … zejdźcie na Ziemie . Moze apetyt macie za duży ? Żreć mniej znaczy żyć zdrowiej .

 • Dwanaście lat temu skończyłem studia ekonomiczne w Poznaniu. Bardzo chciałem wrócić do Słupcy jednak przez dwa miesiące miejscowy urząd pracy nie zaproponował mi nic nawet bylejakiego stażu. Co w Poznaniu otrzymałem od ręki. Uważam, że mamy piękny region i jak komuś przeszkadza smród Konspolu może zamieszkać w okolicach. Tylko niech slupeckie firmy zaczną płacić bo to o czym mówi pan radny to powinny być zasiłki dla bezrobotnych, a nie wynagrodzenie. Nie dziwi mnie dla czego nie ma chętny do pracy.

 • Praca pracą ale powiedzmy sobie szczerze wynagrodzenie za prace w Słupcy nie jest zachęcające Osobiście już około dwudziestu lat dojeżdżam do pracy do Poznania Wyższe wynagrodzenie mimo kosztów dojazdu Pozatym pewniejsza praca i większe poszanowanie dla dobrego pracownika Jak pojawią się Słupcy firmy które będą godnie płacić to czemu nie… Pozdrawiam

  • Szlachta przez Pana przemawia. Czytając takie komentarze za żadne pieniądze bym wam tu zakładu pracy nie postawił.

   • A Pani Czapla siwa to z PSLu?

    • Wg pana każdy musi do parti należeć ? Pana wypowiedzi ze jest pan mentalnie zakorzeniony w PZPR .

    • Chciałbyś zeby każdy był z jednej , słusznej oczywiście twojej partii ? Pluralizm – mówi ci to cos ? Pewnie niewiele . Chcesz powrotu komuny i drażni Cie jak ktoś myśli i robi inaczej

 • Wspaniałe oferty na papierze a w rzeczywistości krutki okres zatrudnienia dramat oferty z kosmosu bądźcie poważni w tych urzędach i zapraszam do normalnego świata

 • Nie ma co sie dziwic poniewaz nasz powiat jest ubogi. Nie ma nowych miejsc pracy a jak juz są to za najnizszą krajową. Wiec kazdy kto ma mozliwosc idzie tam gdzie wiecej zarobi. I dlatego tez mlodzi z miasta uciekają by w innych miastach znowu czy to poznań czy wrzesnia pracowac za lepsze pieniadze

  • Logika to pana mocna strona

 • Ja tam twierdze że to rodzaj układu panującego w Słupcy . Puki nie zmienimy władzy w powiecie , mieście na kreatywną chcącą zrobić coś dla mieszkańców to nie będzie z tego nic to już Zagórów zaczyna ściągać jakieś firmy a Słupca co sklepy bo po co nam poważne duże zakłady pracy . Według mnie niech przestaną żądzić w Słupcy ludzie związani dość mocno z największymi zakładami w mieście to może zacznie się coś dziać .

  • Na wybory chodzisz , czy właśnie wtedy masz ważniejsze sprawy na głowie ?

 • Znaczna czesc dzisiejszych PO…cow i ich zwolennikow to dzialacze i zwolennicy SLD (PZPR) .Cala ta nomenklatura po 89 roku swietnie sie ustawila (w naszym regionie takze) A polityka liberalow i ludowcow jest dla nich jak woda dla ryby.

 • A ja zapytuje dlaczemu te wszystkie prawe i święte istoty, nieumoczone w żadne systemy i partyjne macki nie kandydują ?
  Chyba za zakładamy ze każdy kto kandyduje i wygrywa jest umoczony. Zawsze można znaleźć w czyimś życiorysie wójka z Ameryki albo kuzyna z Mińska . Tylko czy to o czymś świadczy ? Dziwna ta Polska i Polacy

 • Szaniwny Pytajniku w tej “dziwnej Polsce” to my zyjemy i taka tworzymy…tego przykladem jest Nasze Miasto i NaszPowiat rzadzony od kilkudziesieciu lat przez jeden uklad polityczny wzajemnej adoracji .Jak widac trudny jak dotychczas do rozbicia. Cele szkolnictwo .PSP .OSP i czesciowo bisnes od tego ukladu zalezny jest zdyscyplinowanym elektoratem glosujacym na PSL .A cala reszta spolecznosci nie wierzy ze da sie to zmienic…a jeszcze innnych to nie unteresuje.

 • A co tu ma logika do rxeczy….wsxystko to sa fskty. A ludzie z poza ukladu kandyduja ale dotychczas zawsze byli w mniejszosci. W tym wszystkim znzczaca role odgrhwaja lokalne media ktore delikatnie mowiac staraja sie zle nie pisac o ukladzie…

 • Szukacie wszędzie spisków towarzyszu. W demokracji trzeba sie układać. Ty to nazywasz układem. Kompromis sie to zwie. Myslisz ze jak przejmie wszystko nowa , wspaniała władza to nie zapcha wszystkiego swoimi poplecznikami ? Ja w to nie wierze . Grzmisz bo moze liczysz na to właśnie

  • Towarzyszu.kompromis.ukladanie sie….odezwaly sie demony poprzedniej epoki epoki ktore ludzi mierza swoja miara.Pozdrawiam.

   • Jaśniej kosmita !

 • Tak Towarzyszu masz racje w demokracji trzeba sie ukladac trzeba zawierac kompromis…Idac Twoim rozumowaniem to PSL przez te kilkadziesiat lat ich panowania te kompromisy zawieralo …. Pewnie z ZSLem. Ha Ha. Powiem tak .albo znasz dokladnie cale to towarzystwo wzajemnej adoracji albo jestes calkowitym laikiem w tej kwrstii.

  • Czyli po Twojemu stary układ zastąpić nowym?

   • widzisz ile lat ten uklad sie tworzyl. Przyjda nowi i miejmy nadzieje ze zrobia cos dobrego dla Naszego regionu zanim sie “zaczna ukladac”

 • nie ma to jak bełkoty kto za kim . bez polityki ani rusz widzę a wystarczyła by logika i zastanowienie się co gminie Słupca i miastu by przydało się najbardziej , a według mnie po prostu potrzebna jest konkuręcja dla obecnych firm żeby zarobki chciały rosnąć w naszej okolicy . Dlatego więc pisałem o rodzaju układu . Jak pamiętamy całkiem nie dawno była okazja związana z Jaguarem który prowadził już rozmowy pod zakup gruntów aby postawić tu firmę , zakład pracy ale co nikomu z Gminy czy też z miasta Słupca na tym nie zależało zapewne panuje u nas myślenie mamy swoje zakłady w Słupcy to starczy lepiej ściągać sklepy zawsze coś . A zarobki ani rusz w górę bo i po co przeciesz nasz rynek lokalny to monopol nie muszą płacić więcej bo jest duże bezrobocie to pracownicy będą pracować bo nie mają wyjścia.

  • i Ty tez w tym “belkocie” uczestniczysz .Tak bez polityki ani rusz, taTwoja “logika” potrzeba konkurencji itd wszystko stwierdzenia ksiazkowe ale w realu wladze musza miec wole polityczna aby stwarzac warunki dla rozwoju tej konkurencji .Wniosek jest prosty. musza byc z poza istniejacego ukladu, Wtedy napewno nie bedzie wystepowal konflikt interesu w ich dzialaniu.

Dodaj komentarz