Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Brak jest możliwości rozbudowy placu o nowe elementy”

Odpowiedź na swoją interpelację dotyczącą odnowienia placu zabaw przy ulicy Powstańców Wielkopolskich otrzymał radny Marcin Pietrzykowski.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. -W odpowiedzi na Pana interpelację dotycząca odnowienia placu zabaw „InterMarche” usytuowanym przy budynku byłego gimnazjum informujemy, że: – odchwaszczanie i prace pielęgnacyjne są wykonywane na bieżąco, wykonano również dezynfekcję wszystkich elementów placu zabaw, elementy placu zabaw, które mają ślady zużycia zostały zamówione i w najbliższym czasie będą wymienione, ubytki piasku są uzupełniane na bieżąco.

Jeżeli chodzi o wolną przestrzeń i uzupełnienie placu w kolejne elementy, problem stanowią strefy bezpieczeństwa. Strefa bezpieczeństwa to obszar pod i wokół urządzenia zabawowego, w którym nie mogą znajdować się żadne przeszkody i inne urządzenia, tak aby w razie upadku z urządzenia nie doszło do zderzenia z innym obiektem.

Wielkość strefy bezpieczeństwa uzależniona jest od wysokości potencjalnego upadku, czyli wysokości, na której dzieci mogą się bawić (np. wysokość najwyższego podestu w zestawie zabawowym). Zatem brak jest możliwości rozbudowy placu o nowe elementy- czytamy w odpowiedzi zastępcy burmistrza, Jacka Szczapa.

 

Chce odnowienia placu zabaw przy ulicy Powstańców Wielkopolskich

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz