Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Bramka „stadiony świata” decydująca. Czarni lepsi od Wilków.

2:1 derbowe starcie na własnym boisku wygrali Czarni Ostrowite, którzy w meczu Konińskiej Klasy Okręgowej pokonali Wilki Wilczyn.

Pojedynek drugiego i trzeciego zespołu w ligowej tabeli zapowiadał się ciekawie. Od początku  drużyny nie chciały jednak prowadzić otwartej gry. Jeśli chodzi o sytuacje bramkowe najwięcej było strzałów z dystansu z obu stron. Uderzenia te jednak były niecelne, albo zbyt łatwe dla bramkarzy.

Dwa razy w takich sytuacjach piłkę obok i ponad bramką posłali Rafał Domagalski i Kamil Lewandowski, a raz za lekko uderzył Tomasz Rosiński. Tuż przed przerwą worek z bramkami jako pierwszy rozwiązał Igor Kuźniewski. Po jego strzale z około 16 metrów piłka znalazła drogę do siatki.

Po zmianie stron goście z Wilczyna przejęli inicjatywę i zaczęli przeważać na boisku. To jednak gospodarze w 49 minucie podwyższyli wynik, choć nikt się tego nie spodziewał. Do zagranej na skraj szesnastki piłki wyszedł bramkarz z Wilczyna. Pierwszy był jednak przy niej Łukasz Piguła. Napastnik z Ostrowitego mimo trudnej pozycji zdecydował się na uderzenie przewrotką. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Wilki rzuciły się do odrabiania strat. To przyniosło gola w 60 minucie po łatwej stracie na własnej połowie zespołu z Ostrowitego. Po jednym z rzutów wolnych Łukasza Jaskólskiego uratowała także poprzeczka. Do końca meczu Czarni bronili się jednak skutecznie. Mieli też swoje okazje po kontratakach.

Już w doliczonym czasie gry goście domagali się rzutu karnego reklamując zagranie ręką jednego ze swoich rywali. Inne zdanie miał jednak sędzia. Ostatecznie gracze Damiana Augustyniaka wygrali 2:1 i umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. Za tydzień zagrają na wyjeździe z Orłem Grzegorzew.

Przegrały z kolei ZKS Orły Zagórów. Choć nasza drużyna w wyjazdowym meczu z GKS Sompolno prowadziła po bramce Adriana Szaufera, to jednak ostatecznie uległa 1:5. W niedzielę w Zagórowie gracze Roberta Sarnowskiego podejmą Wartę Eremitę Dobrów.