Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Budowa pływalni zakończona. Jest planowany termin otwarcia.

Dziś, czyli w dniu 15 maja 2020 roku została zakończona budowa krytej pływalni w Słupcy.

Obiekt przy ulicy Batorego 3 kosztował łącznie 13 663 594 zł, z czego 3 967 000 zł pochodziło z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałą kwotę stanowiły środki finansowe z budżetu Miasta Słupcy. Do dnia 15 maja 2020 roku wszystkie koszty związane z uruchomieniem i próbną pracą obiektu ponosił wykonawca, czyli firma MORIS Polska sp. z o.o.

-Z uwagi na sytuację wynikającą z przepisów szczególnych dotyczących zwalczania epidemii koronawirusa pływalnia nie zostanie w najbliższym czasie otwarta dla mieszkańców.

Wprowadziliśmy działania mające na celu ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem obiektu w sytuacji epidemii do niezbędnego minimum.

Zostanie wypompowana woda z niecek basenowych i jacuzzi. W obliczu suszy przeznaczona ona będzie do podlewania terenów zielonych w mieście. (Ilość chemii basenowej w wodzie nie jest w żaden sposób szkodliwa dla roślin!). Pozwoli to nie ponosić kosztów związanych z zrzutem wody do kanalizacji sanitarnej. Obiekt będzie musiał być wentylowany, ponieważ jest to niezbędne z uwagi na świeżość budynku.

Wstrzymaliśmy zatrudnienie, ale przeprowadziliśmy rekrutację, żeby pływalnia na dzień jej otwarcia miała pełną obsadę, bez której normalne jej funkcjonowanie byłoby niemożliwe. Obsadzone zostało jedynie stanowisko kierownika pływalni, który jest jednocześnie zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a więc odpowiada nie tylko za nowy obiekt.

Na pływalni niektóre urządzenia wymagają stałego nadzoru, konieczne jest również przygotowanie obiektu do działania od strony formalnej, tj. należy opracować niezbędne regulaminy, harmonogramy badań wody, wynajmu i rezerwacji torów, wzory umów, przeprowadzić szkolenia z poszczególnych obszarów działalności obiektu, również dla przyszłych pracowników. Z racji, że nie wszystkie elementy wyposażenia stały po stronie generalnego wykonawcy konieczne będzie również nadzorowanie prac związanych z ostatecznym doposażeniem obiektu.

Oddanie do użytku pływalni dla społeczności lokalnej nastąpi w roku szczególnym, w którym obchodzimy 30-tą rocznicę istnienia samorządu terytorialnego w Polsce. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na jej pełne uruchomienie w dniu 1 września br. Do zobaczenia- relacjonuje burmistrz, Michał Pyrzyk.


Najnowsze komentarze
  • Przynajmniej przed otwarciem nie trzeba bedzie ziemi na zielono malować bo trawy tam bedzie wystarczajaco.

  • To co ja k… w wakacje nie będę miał gdzie chodzić się wykompac

    • Do Mieszkańca, który mówi o sobie k…. Używa się w języku polskim słowa wykąpać.

    • “Wykąpać”? To może lepiej “kOMp” się w łazience albo łaźni, na pływalni to lepiej może już popływać będąc już wykąpanym. Czekając do września to słabo od strony higienicznej widzę i nie wiem czy to by się innym podobało… Jezioro brałeś pod uwagę?

Dodaj komentarz