Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Budują nową drogę w Powidzu. Znamy szczegóły.

Szczegółowie informacje na temat inwestycji drogowej realizowanej na swoim terenie przekazała Gmina Powidz.

-Wójt Gminy Powidz informuje, że w związku z inwestycją pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2161P Powidz ̶ granica powiatu (Witkowo)” firma Budimex S.A. z Warszawy na zlecenie Inwestora-Starostwa Powiatowego rozpoczęto roboty budowlane.

W ramach przedsięwzięcia zostanie przeprowadzony demontaż istniejącej struktury jezdni oraz budowa nowej nawierzchni asfaltowej. Jest to kolejna inwestycja obejmująca rozbudowę drogi o znaczeniu obronnym, co wiąże się z określonymi przepisami co do parametrów i sposobu użytkowania drogi.

Szerokość jezdni będzie wynosiła 7 m, natomiast chodników 1,5-2 m. Wzdłuż drogi zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m w terenie zabudowanym oraz 2,5 m w pozostałym obszarze. Ponadto powstaną przystanki autobusowe oraz zatoka postojowa zlokalizowana w pobliżu jednostki wojskowej. Przebudowie bądź rozbudowie podlegać będą również niektóre skrzyżowania i zjazdy.

 

 

Długość rozbudowywanego odcinka wyniesie 3,95 km, a prace zostaną podzielone na V etapów.I etap prac obejmie odcinek ul. Witkowskiej od skrzyżowania z ul. Nową do skrzyżowania z ul. Wojskową. Na czas prac wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacja ruchu (objazdy lokalne oraz ruch wahadłowy do ul. Polnej)- zał. Etap I.

Planowane zakończenie I etapu prac to II połowa czerwca br..Planowany termin zakończenia wszystkich etapów robót: 23 grudnia 2022 r.. Gwarancja i rękojmia za wady na wykonane roboty budowlane obejmować będzie okres 60 miesięcy, a wartość inwestycji wynosi 21 722 160,29 zł brutto- czytamy w informacji Gminy.


Najnowsze komentarze
  • Jak bedą budowac tak jak remontowac rynek w Powidzu to bedzie ciekawie 23 grudnia termin nie osiagalny chyba 2030 r. A cos o drodze co robia na dolinie koło lesniczówki . Cisza .

  • Mieszkańcu o drogi powiatowe nie musisz się martwić bo nie wójt tym zarządza tylko kompetentna osoba w postaci dyrektora PZD, także nawet głód Ci w oczy nie zajrzy o drogach nie wspominając. Proszę zobaczyć co ten człowiek zbudował w tak krótkim czasie. Boże daj nam więcej tak mądrych i wspaniałych ludzi.

    • Ten człowiek nic nie zbudował

      • Ciekawe kiedy wreszcie zabiorą się za drogę Powidz – Smolniki Powidzkie. Tam można licytować czego jest więcej dziur czy łat.

Dodaj komentarz