Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Budynek za 28 milionów odebrany bez oświetlenia

Temat braku oświetlenia przy nowej części szpitala podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu poruszył radny, Przemysław Niezbecki.

-W budynku za 28 milionów, który był tak nadzorowany i odebrany przez Starostwo, że przy tym głównym budynku nie zamontowano ani jednej żarówki ani jednej diody led, zero oświetlenia- mówił radny, który pokazywał widoczne wyżej zdjęcie budowlanej lampy zamontowanej przez szpital. Jak to się stało, że ten budynek został odebrany? -pytał radny.

-Też jestem zaskoczony, że nie ma oświetlenia ale ja niestety i nikt nie miał na to wpływu, bo projekt na realizację całej inwestycji był zrobiony dawno. Dzisiaj kiedy budynek był na ukończeniu nie było takie proste, żeby już tam zrobić oświetlenie i trzeba po prostu było zrobić doświetlenie doraźne- odpowiadał wicestarosta Czesław Dykszak, który tłumaczył, że szpital ma postawić nowe lampy we własnym zakresie. Jak dodał wcześniej w planach było postawienie starych lamp zdemontowanych przed remontem, jednak szpital zdecydował, że postawi nowe.-Dziwie się, że Pan panie radny jest tak złośliwy ale nic się na to nie poradzi-ripostował dyszak.

-Ja nie jestem złośliwy. Pana odpowiedź powiem szczerze całkowicie mnie nie zadowala. To, że nie było tego oświetlania to wyszło całkowicie przez przypadek. Kiedy jeszcze nie był postawiony ten dziwny słupek z oświetlenim jedna z pielęgniarek złamałaby sobie nogę na schodach. To, że budynek publiczny wart 28 milionów złotych został oddany do użytku bez oświetlenia głównego wejścia to bardzo przepraszam pan uważa za złośliwość czy niedopatrzenie odbierającego budynek, czy nadzorującego budowę tej nowej części-odpowiadał Niezbecki.

-Radny Niezbecki oczywiście ma rację. Kwestia ewidentnego zaniedbania ze strony naszej i kolejnej dyrekcji szpitala, że te oświetlenie nie zostało na czas zamontowane. Rzeczywiście były przepychanki co do tego, czy zostanie odtworzone to oświetlenie, które istniało wcześniej, bo tak tam było w umowie napisane, że oni mają postawić z powrotem te lampy betonowe, no ale jakby to wyglądało w sąsiedztwie tego nowoczesnego budynku- tłumaczył starosta, Jacek Bartkowiak.

Na koniec głos zabrał dyrektor, Maciej Sobkowski, który zapewnił, że stojąca lampa budowlana to tymczasowe rozwiązanie, a docelowo w najbliższych dniach stanie tam lampa z oświetleniem ledowym. Jeśli zda egzamin kolejne cztery zainstalowane zostaną wzdłuż nowej części budynku. 


Najnowsze komentarze
 • To kwestia panów odpowiedzialności panie Bartkowiak i panie Dykszak. To Starostwo było inwestorem rozbudowy i odpowiadało za odbiory. Proszę nie powtarzać po raz kolejny nieprawdy bo wkrótce będzie pan zobowiązany zmierzyć się, skonfrontować a co najważniejsze ponieść odpowiedzialność za wszystkie słowa wypowiedziane bez pokrycia w faktach i pan od tego nie ucieknie.

 • Ludzie skąd tyle jadu? Projekty robili jedni, budowę inni, odbiory nastepni. Zaniedbanie, ale przy takim projekcie to jest normalne. Wiem z doświadczenia 😂. Nie bijcie piany panie Niezbecki. Proszę zrobić projekt budżetu obywatelskiego a nie w świetle reflektorów wytykać błędy. Czyny nie słowa

  • Co wiedzą o zajadłości to proszę zapytać pana i panią Bartkowiak. Będą mieli sporo do opowiadania.

   • Przyganiał kocioł garnkowi. Czy te wściekłe ataki to efekt zazdrości?

    • Spokojnie. Wkrótce się dowiesz, podobnie jak wszyscy.

 • O czym Państwo rozmawiacie? Jedynym organem odpowiedzialnym za odbiór szpitala jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. On dokonuje odbioru i wydaje decyzję na użytkowanie. Jeżeli ktoś czegoś nie dopełnił to za to wszystko odpowiada PINB koniec kropka.

Dodaj komentarz