Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Burza im nie straszna

Sezon biegowy trwa w najlepsze. Za nami IV Bieg Konwaliowy w Golinie organizowany przez Klub Biegacza Wartko. W zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć mieszkańców powiatu słupeckiego.

Bieg w kategorii Open to jednak nie jedyna atrakcja podczas sobotniej imprezy. W samo południe wystartowały biegi dla dzieci, młodzieży oraz bieg z mamą. W poszczególnych kategoriach wzięło udział 160 dzieci z przedszkola, szkół i gimnazjum. Dużą popularnością cieszył się Bieg z mamą na okoliczność nadchodzącego Dnia Matki. Także obecni ojcowie nie zostali pozbawieni szansy startu ze swoimi pociechami. Była słoneczna pogoda, nagrody dla dzieci i dobra zabawa.

Zgodnie z programem imprezy, o 16.00 rozpoczęły się zawody dla dorosłych. Konkurencje takie jak rajd rowerowy, rajd nordic walking oraz biegi na 3 i 9 kilometrów zgromadziły 136 osób. Dopisali goście, klubowicze, dawno nie widziani znajomi, sąsiedzi. Kiedy wszyscy uczestnicy ruszyli w trasę rozpętała się potężna burza. Po oberwaniu chmury leśna trasa została dosłownie rozmyta i w takich okolicznościach biegli i maszerowali odważni sportowcy, którzy nie zrezygnowali z dotarcia do mety. Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem www.wartko.eu


TEKST: Klub Biegacza Wartko
FOTO: Zuzanna Janaszek-Maciaszek/Jacek Bąkowskiego/RRR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *