Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Busy za ciężkie na wadze. Kierowcy ukarani wysokimi mandatami.

Mandatami karnymi oraz zakazami dalszej jazdy zakończyła się kontrola pojazdów ciężarowych do 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej przeprowadzona przez inspektorów z Konina.

-Działania kontrolne rozpoczęły się 26 stycznia na terenie powiatu słupeckiego w Wacławowie oraz Wilcznej. Do kontroli wytypowano kilka dostawczaków, których już sam wygląd, czyli mocno ugięte opony na tylnej osi dawały podstawę do zatrzymania i skierowania na punkt kontroli wagowej.

Sama procedura ważenia odbyła się w Wilcznej na parkingu przy drodze krajowej numer 92, czyli w miejscu przystosowanym do kontroli parametrów pomiarowych i wagowych dla transportu ciężarowego. Podczas procedury wagowej stwierdzono, że wszystkie z zatrzymanych pojazdów wiozły towary w masie przekraczającej ich dopuszczalne możliwości ładunkowe. „Rekordzistą” dnia okazał się kierowca, który w ruchu krajowym przewoził artykuły przemysłowe.

Rzeczywista masa całkowita jego pojazdu wraz z ładunkiem wyniosła 6,4 t, a więc dopuszczalna masa całkowita pojazdu została przekroczona o 2,9 t. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł. W kolejnym przypadku bus był załadowany towarami chemii gospodarczej umieszczonej na paletach bez żadnego zabezpieczenia przed zmiana położenia.

Kontrola wykazała, że rzeczywista masa całkowita pojazdu wyniosła 5 t, czyli o 1,5 t za dużo od dopuszczalnej masy całkowitej. W powyższym przypadku kierowca otrzymał mandaty karne wysokości w sumie 1,7 tys. zł. Inny kierowca przeładował busa o 2 t i zapłaci 2 tys. zł mandatu.

Wszyscy kierowcy otrzymali zakaz dalszej jazdy do momentu doprowadzenia pojazdów do normatywność-czytamy na stronie WITD w Poznaniu.

 

 

FOTO: WITD Poznań


Najnowszy komentarz
  • Gdzie wy tu widzicie busy?
    Autor nie odróżnia busa od transportera

Dodaj komentarz