Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Była wice wójt mianowana na stanowisko dyrektora. Zrezygnowała po dwóch dniach.

Zaskakująco szybko zakończyła się praca byłej wice wójt Gminy Lądek, Ewy Jedlikowskiej na stanowisku dyrekcji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Kilka dni temu na stronie na stronie RDLP w Poznaniu znaleźliśmy informację dotyczącą dyrektora. W zakładce „kontakt” widniało nazwisko Ewy Jedlikowskiej, która jakiś czas temu była zastępca wójta Gminy Lądek w naszym Powiecie.

Chcieliśmy poinformować naszych czytelników o objęciu przez nią nowej funkcji. Skierowaliśmy zatem zapytanie do rzecznika prasowego dyrekcji w Poznaniu w tej sprawie. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi, a chwilę później nazwisko zniknęło z tego miejsca na stornie(nadal dostępne jest w archiwum).

Jakiś czas rubryka pozostawała pusta, a ostatnio pod pozycją dyrektora pojawiło się nazwisko Jana Banackiego. W końcu otrzymaliśmy odpowiedź od RDLP w Poznaniu. -Powoływanie i odwoływanie dyrektorów regionalnych Lasów Państwowych leży w zakresie kompetencji dyrektora generalnego LP, dlatego w tej sprawie proszę kontaktować się z rzecznik Lasów Państwowych-przeczytaliśmy w nadesłanym w mejlu.

W międzyczasie w sieci pojawiły się informacje dotyczące wymiany przez Ministra Środowiska w całej Polsce szefów regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych. -Dyrektorką wielkopolskich lasów była tylko dwa dni. W ciągu tygodnia poznańska regionalna dyrekcja Lasów Państwowych 3-krotnie zmieniła zarząd.

Okazuje się, że powołana na stanowisko Ewa Jedlikowska nie miała wymaganego stażu pracy. Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych przekonuje, że błąd skorygowano możliwie szybko. Politycy Platformy Obywatelskiej sugerują jednak, że nominacje w Lasach Państwowych otrzymują osoby związane z obozem rządzącym- informuje telewizja WTK z Poznania.

Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie stanowisk, stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w Służbie Leśnej, funkcję dyrektora regionalnego Lasów Państwowych pełnić może osoba legitymująca się wyższym wykształceniem leśnym oraz 8-letnim stażem pracy w leśnictwie.

Tego drugiego warunku nie spełniała Ewa Jedlikowska. Po dwóch dniach od wyboru sama złożyła rezygnację ze wspomnianego stanowiska.

Jak informuje telewizję WTK rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z tego tytułu nie należy się jej żadna pensja, czy też odprawa.

 

Aktualizacja 20.05.

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. -Pani Ewa Jedlikowska zrezygnowała ze stanowiska dyrektora, jeszcze przed faktycznym przejęciem obowiązków.

W Lasach Państwowych na stanowisko dyrektora regionalnej dyrekcji powołuje dyrektor generalny LP- czytamy w nadesłanym mejlu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz