Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Całe sołectwo na wspólnym festynie

O tym, że razem można zrobić bardzo wiele, przekonali się ostatnio mieszkańcy sołectwa Kotunia. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pomocy, na boisku sportowym w Gółkowie udało się zorganizować festyn, na którym bawiły się całe rodziny.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Wspólnie Można Więcej”, na którego zebraniu padła propozycja urządzenia festynu dla całego sołectwa. Inicjatywa spotkała się z ogólną aprobatą i wszyscy zapowiedzieli, że chętnie pomogą. Początkowo zabawa miała odbyć się przy szkole, ale ze względu na niekorzystne prognozy pogody postanowiono przenieść ją do wiaty w Gółkowie. Zgodnie z zapowiedziami w przygotowania zaangażowało się całe sołectwo.

Mieszkańcy przynosili ciasto, sałatki, surówki i artykuły spożywcze, każdy to co mógł. Nie zabrakło także sponsorów nagród na konkursy sportowe, wśród których znaleźli się: BS w Słupcy, stoisko Hermes i Aleksandra Kazuś Wróblewska. W zakupie kiełbaski i kaszanki na grilla pomogli: Jan Wośkowiak, Joanna Przybylska, Grzegorz Wieczorek, Jacek Wałowski, Mariusz Król i Karol Kujawa, a dzieci w słodkości zaopatrzyły Ewa Król, Renata Nowak oraz Jacek Łężny. Na festynie w kuchni pracowały: Małgorzata Kasprzyk, Donata Rosadowska, Genowefa Antczak, Renata Kapturska, Marzena Zaparta, Iwona Kuźma oraz Joanna Przybylska. Pomogli Bernard Jabłoński, Jan Wośkowiak i Karol Kapturski, Józef Kasprzyk, państwo Batorscy, Sieczkarek, Urbaniak, Kupczyńscy, Hałas, Gruszczyńscy, Rosadowscy, Ślugaj, Margalus, Gaca, Antczak, Kasprzyk, Kapturscy i inni.

Nie byłoby festynu bez słynnego kucyka Małgorzaty Kasprzyk i pomocy Józefa Kasprzyka, klubu motorowego oraz strażaków z Kamienia. Konkursy sportowe prowadził niestrudzony Robert Batorski, przy grillu dyżur pełnił Józef Rosadowski, a wszystkim czas umilał Dj „Leszczyk”. Dzięki uprzejmości wójt gminy Słupca Grażyny Kazuś i Jana Wolnickiego mieszkańcy sołectwa mogli skorzystać z obiektów nieodpłatnie. Biesiada przy dobrej muzyce i obfitym zaopatrzeniu trwała do północy.

Organizatorzy sobotniego festynu za okazane wsparcie i pomoc dziękują fundatorom nagród i wszystkim osobom, które przygotowały potrawy i  zaangażowały się w przygotowanie festynu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz