Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Całuję Twoją dłoń, madame”. Koncert Kameralnego Męskiego Chóru Quarta

W środę w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbył się Koncert „ Całuję Twoją dłoń ,madame” w wykonaniu Męskiego Kameralnego Chóru Quarta działającego przy MGOK.

-Chór prowadzi dr hab. Ryszard Jarosław Piotrowski. Cieszymy się ,że po trzech latach od premiery płyty udało się właśnie wczoraj zaprezentować nowy repertuar i tym bardziej z okazji przypadającego Dnia Kobiet. Rozrywkowy charakter nowej płyty, którą można było nabyć po koncercie był odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnej i nie tylko, społeczności na utwory rozrywkowe w wykonaniu chóru.

Koncert poprowadził Grzegorz Cieślewicz, który jak zawsze wprowadził publiczność w świetny nastrój pełen humoru i dowcipu. W programie koncertu znalazły się piosenki z okresu międzywojennego i działalności Kabaretu Starszych Panów. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy takie utwory jak: ,,Już taki jestem zimny drań”, ,,Wesołe jest życie staruszka”, ,,Rodzina, rodzina”, ,,Czy pani mieszka sama”, ,,Stacyjka Zdrój” i oczywiście piosenkę stanowiącą tytuł koncertu – „ Całuję Twoją dłoń ,madame ”.

W trakcie koncertu na zaproszenie chóru wystąpił młody zagórowski, utalentowany wirtuoz akordeonu –Antoni Słowiński prezentując kilka utworów. Koncert był również doskonałą okazją , aby nagrodzić chórzystów. Przyznano 9 odznak chórzystom QUARTY: Adamowi Burdzie, Markowi Burdzie, Bogdanowi Matczakowi, Karolowi Błaszczakowi, Grzegorzowi Cieślewiczowi i Stanisławowi Struszczykowi – złote odznaki oraz Włodzimierzowi Polakowi, Przemysławowi Pańczakowi i Wojciechowi Słowińskiemu – srebrne odznaki – pięknie gratulujemy wyróżnionym.

W koncercie nie mogło zabraknąć tradycyjnego 100 lat dla Pań oraz lampki szampana dla całej licznie zgromadzonej publiczności.Gratulujemy chórowi koncertu i nowego repertuaru i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy publiczności za udział w koncercie i czekamy na kolejne koncerty w wykonaniu Męskiego Kameralnego Chóru Quarta-czytamy w informacji na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

 

FOTO: MGOK Zagórów


Brak komentarzy

Dodaj komentarz