Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Cena za śmieci w Słupcy nie wzrośnie. Zmiany jednak będą.

Od 1 marca w naszym mieście obowiązywać będą nowe zasady odbioru odpadów.

-W Słupcy bez podwyżek opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów między innymi dlatego, że z dniem 1 marca 2023 roku dla mieszkańców Słupcy zostaje wprowadzony nowy sposób gromadzenia odpadów ze szkła w pojemnikach, zamiast używanych dotychczasowo zielonych worków. Zmianie ulega również częstotliwość odbioru odpadów ze szkła, który odbywać się będzie co 12 tygodni. Wszystko to wpływa na obniżenie kosztu odbioru i zagospodarowania odpadów.

Pojemniki 120L lub 240L będą wydawane dla Mieszkańców bezpłatnie w ramach umowy użyczenia w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, ul. Wspólna 8, 62 – 400 Słupca. W celu zawarcia umowy niezbędne będzie okazanie się dowodem osobistym. Godziny otwarcia PSZOK: poniedziałek 10.00 – 18.00, wtorek – piątek 7.00 – 15.00, tel. 63/275-18-29.

Decyzja o wyeliminowaniu z użycia worków do tej frakcji podyktowana była również działaniami proekologicznymi, czyli rezygnacją z jednorazowych opakowań (worków) na rzecz pojemników wielokrotnego użycia-poinformował burmistrz, Michał Pyrzyk.


Najnowszy komentarz
  • Wszystko powinno być w kontenerach a nie workach 🤦

Dodaj komentarz