Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Charytatywny bal dla Olka

Pomagać można na różne sposoby, również dobrze się przy tym bawiąc. 4 czerwca w Strzałkowie odbędzie się bal, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Olka Adamskiego. 

Organizatorem balu jest Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie, do którego przed chorobą uczęszczał Olek. Z inicjatywą pomocy chłopcu jako pierwsza wyszła dyrektor placówki Iwona Płocka, jednak bardzo szybko do pomysłu przyłączyli się także pracownicy. Bal zaplanowano na 4 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie. Koszt to 70 zł od osoby. Cena obejmuje kolację, wiejski bufet, kawę i ciasto no i oczywiście dobrą zabawę z zespołem Zodiak. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie Olka. Aby uniknąć dodatkowych kosztów organizatorzy chcą jak najwięcej zrobić własnymi siłami. Przygotowaniem jedzenia zajmą się kucharki pracujące na co dzień w przedszkolu, a za obsługę odpowiadać będą nauczycielki. Zespół również zdecydował się zagrać charytatywnie, a Gminny Ośrodek Kultury nieodpłatnie udostępnił salę do zabawy. Początek balu o 20:00. Zapisów dokonywać można do 30 maja pod numerem 607 559 152 lub osobiście w Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie.

Warto dodać, że bal to nie jedyna forma pomocy Olkowi w jaką zaangażowała się społeczność przedszkola. W palcówce stworzono specjalny kącik poświęcony chłopcu, gdzie przeczytać można o nim i jego chorobie. Ustawiono tam również puszkę, do której każdy może wrzucić dowolną sumę pieniędzy. – Nikogo nie namawiamy i nie prosimy, wszystko jest dobrowolne. Widzimy jednak, że dzieci interesują się, pytają o Olka i przynoszą pieniądze od rodziców. To cieszy, bo pokazuje wrażliwość i chęć pomocy w tej trudnej sytuacji – mówią nauczycielki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *