Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Charytatywny Dzień Kobiet w Kornatach

Z uwagi na tegoroczny, krótki karnawał, Stowarzyszenie Kobiet „Razem”, swoją cykliczną inicjatywę, jaką jest Dzień Kobiet zorganizowało w minioną sobotę.

Prezes Stowarzyszenia Kobiet „Razem” Beata Zimniewicz powitała gości słowami noblistki Wisławy Szymborskiej – Mówią o niej naiwna, ale najlepiej doradzi. Słaba, ale udźwignie. Nie ma głowy na karku, to będzie miała. Nie wie, po co ta śrubka, a most zbuduje. Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona. Ależ nie, czasem, trochę, bardzo. Nic nie szkodzi- mówiła radna Gminy Strzałkowo.

Słowa poetki o kobietach doskonale wpisały się w charytywny cel przedsięwzięcia, a mianowicie pomoc w rehabilitacji dla mieszkanki Gminy Strzałkowo Karoliny Stasiak. Spotkanie było również okazją do przekazania paniom życzeń, które wraz z wiosennym upominkiem, złożył zastępca Wójta Gminy Strzałkowo Tomasz Gałan.

Dochód z loterii fantowej, przygotowanej przez Monikę Tyndyk i Martę Szkudlarek, w wysokosci 3100 zł, został przeznaczony na dalszą rehabilitację Karoliny Stasiak.
Stowarzyszenie Kobiet „Razem” za pomoc w realizacji inicjatywy podziękowania kieruje do: wójta Gminy Strzałkowo Dariusza Grzywińskiego, firm: „Czas na zmiany” Dawida Tyczki i Sylwii Pachowiak, „Szkol-Meb” Moniki i Rafała Młodziejewice, Fizjo-HELP Justyny Michalak-Pecyna, Studio Glamour Strzałkowo Marianna Jeziorecka, Ważka Kingi Dzwoniarskiej kwiaciarni „Orchidea” Elżbiety Błażejewskiej oraz Anny Branickiej- Wituckiej.

Wieczór, dla ponad 70 pań, swoją obecnością uświetnili zastępca wójta Gminy Strzałkowo Tomasz Gałan, sołtys Kornat Bartosz Piasecki, prezes OSP Andrzej Kasprzyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *