Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Chcą ponad milion złotych za budynek przy Placu Szkolnym. Starostwo ogłosiło przetarg.

Budynek po dawnej szkole specjalnej przy ul. Plac Szkolny 14 zostanie sprzedany. Zarząd Powiatu Słupeckiego przyjął na dzisiejszym posiedzeniu uchwałę o ogłoszeniu I przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości.

-4-kondygnacyjna budowla stoi opuszczona od kilkunastu lat i wymaga kapitalnego remontu. Część główna obiektu została wybudowana w roku 1920, obecnie brak w nim elementów wewnętrznych oraz podstawowych instalacji.

Nieruchomość położona jest w środkowej części miasta i ograniczona od strony północnej i zachodniej drogami gminnymi. Z pozostałych stron działkę o pow. 0,2198 ha otacza zabudowa usługowo-handlowa.

Wejście do budynku znajduje się od ulicy Plac Szkolny, natomiast dojazd do utwardzonego parkingu znajduje się od strony ulicy Ratajczaka. Działka jest uzbrojona w sieć energetyczną, wodociągową, kanalizacyjną oraz cieplik. Teren jest w pełni zagospodarowany, nieogrodzony- czytamy w informacji Starostwa Powiatowego.

-Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren zabudowy przeznaczony jest pod działalność usługową, w tym również usługi publiczne.

Przetarg odbędzie się 26 listopada o godz. 11:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupcy przy ul. Poznańskiej. Cena wywoławcza wynosi 1 230 000 zł, w którą wliczony jest już podatek VAT. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w formie pieniężnej w wys. 61 500 zł” – mówi Krzysztof Raczyński, rzecznik prasowy słupeckiego starostwa.


Najnowsze komentarze
  • Co będą sprzedawać, jak już sprzedadzą wszystko, a pieniędzy będzie brakowało?

  • A gdzie zakłady pracy?

Dodaj komentarz