Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Chcą pozyskać prawie 16 milionów na remont zabytków w Słupcy

Sześć wniosków o dofinansowanie prac dotyczących zabytków i obiektów wpisanych do gminnej ewidencji zabytków złożyły podmioty z naszego miasta, o czym informuje burmistrz, Michał Pyrzyk.

Chodzi o środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wnioski dotyczą następujących zadań:

 

-Remont budynków wpisanych do Ewidencji Zabytków Gminy Miejskiej Słupca, między innymi kamienic na rynku – kwota wnioskowana 3.430.000,00 złotych. (wniosek dotacyjny dla mieszkanców)

-Odrestaurowanie zabytkowego układu owalnicowego ulic w Słupcy – kwota wnioskowana 3.430.000,00 złotych. (wniosek inwestycyjny)

-Remont kamienic komunalnych w Słupcy – kwota wnioskowana 1.960.000,00 złotych. (wniosek własny)

-Remont dachu Kościoła Farnego pw. Św. Wawrzyńca w Słupcy – kwota wnioskowana 2.058.000,00 złotych. (wniosek dotacyjny dla parafii)

-Remont i rewitalizacja kompleksu parkowo – muzealnego w Słupcy – kwota wnioskowana 1.470.000,00 złotych. (wniosek własny)

-Remont budynku dworca PKP w Słupcy – kwota wnioskowana 3.430.000,00 złotych. (wniosek dotacyjny dla PKP)

 

 

FOTO: Urząd Miasta Słupcy

3 odpowiedzi

  1. Na kościół to niech dają władze kościelne. Dużo maja do powiedzenia, znają się na interesach, niech swoje siedziby remontują

  2. Nareszcie coś się dzieje w kierunku remontu zabytków w Słupcy, jest szansa żeby wyglądały naprawde dobrze na tle nowego rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *