Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Chcą promować produkty lokalne

W powiecie słupeckim powstało nowe stowarzyszenie. Jego głównym zadaniem ma być promocja produktów lokalnych.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości Produktu Lokalnego z siedzibą w Strzałkowie powstało z inicjatywy starosty słupeckiego Mariusza Rogi. Do jego głównych celów należą: propagowanie i realizowanie działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości produktu lokalnego, w tym także podejmowanie działań w formie inkubatora przetwórstwa lokalnego; działalność na rzecz rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych; upowszechnianie i ochrona praw konsumentów; promocja i organizacja wolontariatu; działalność na rzecz dzieci i młodzieży w tym wypoczynku dzieci i młodzieży oraz kultywowanie i rozwijanie regionalnych tradycji kulinarnych.

Podczas zebrania założycielskiego, oprócz ustalenia celów stowarzyszenia, wybrano także jego władze. W skład zarządu weszli: Grzegorz Cieślewicz (prezes), Marcin Kamiński (wiceprezes), Anna Rajzner (wiceprezes), Aleksandra Wysokowska (skarbnik), Hanna Michalska (sekretarz), Monika Parus – Orchowska( członek) i Aneta Wysocka (członek). Komisję rewizyjną tworzą: Andrzej Kończak (przewodniczący), Barbara Janiak (zastępca przewodniczącego) i Tomasz Parus (sekretarz).

Nowo powstałe stowarzyszenie chce szeroko działać w zakresie produktów lokalnych i ubiegać się już w przyszłym roku o środki zewnętrzne na powstanie w naszym powiecie inkubatora przetwórstwa lokalnego.

FOTO: powiat-slupca.pl


Brak komentarzy

Dodaj komentarz