Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Chcą ruchu jednokierunkowego od ulicy Dworcowej do krajówki

Interpelację w imieniu mieszkańców ulicy Dworcowej i okolicy związaną ze zmianą organizacji ruchu w tym miejscu złożył radny, Ryszard Pilarski.

– Zgodnie z art. 24, ust. 3 Ustawy o samorządzie gminnym oraz 49, ust. 3 Statutu Gminy Miejskiej Słupca składam interpelację w sprawie zmiany organizacji ruchu na ulicy Źródlanej.

W związku ze zbliżającym się terminem ukończenia budowy restauracji jednej z popularnych „sieciówek”, która znajdować się będzie u wylotu ulicy Źródlanej, przy skrzyżowaniu z drogą krajową 92. Naturalnym jest, iż spowoduje to jeszcze bardziej wzmożony ruch, który w połączeniu z brakiem chodnika i koniecznością przemieszczania się pieszych pasem jezdni, stanowić będzie dla nich zagrożenie.

Niestety potrafię sobie również wyobrazić, widząc to z czym mamy do czynienia już dziś, że będziemy narażeni również na zaśmiecanie naszej okolicy przez klientów tej restauracji, którzy będą realizować zamówienia „na wynos”.

Wnioskuję zatem w celu poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu na naszej drodze wprowadzić ruch jednokierunkowy; od ulicy Dworcowej do DK 92. Na potwierdzenie słuszności tego postulatu załączam do wiadomości kopię pisma wraz z podpisami mieszkańców – czytamy w złożonej interpelacji.

2 odpowiedzi

  1. Jeszcze nigdzie nie wybrany a już prywata leci.
    Taki ruch jaki jest na źródlanej to śmiech na sali. A co mają powiedzieć mieszkańcy innych ulic gdzie ruch jest naprawdę duży?

  2. Mieszkańcy Kościuszki w związku z dużym natężeniem ruchu, również proszą o ulicę jednokierunkową na ulicy Kościuszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *