Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Chcą się ścigać z najlepszymi

SGR Racing Team to nowa drużyna sportowa w naszym mieście. Członkowie Słupeckiej Grupy Rowerowej postanowili, że wspólnie będą rywalizowali w zawodach kolarskich. 

Wszystko zaczęło się od powstania Słupeckiej Grupy Rowerowej w 2015 roku ale już pod koniec roku w głowach kilku rowerzystów pojawił się pomysł stworzenia amatorskiej drużyny kolarskiej. W końcu udało się go zrealizować. -Przełomem było uszycie profesjonalnych strojów kolarskich przez firmę Danielo, słynącą ze współpracy z takimi drużynami jak Movistar czy Team Katusha, jeżdżącymi na Tour de France czy Giro d’Italia– mówi jeden z pomysłodawców utworzenia SGR, Tomasz Słowiński. Zespół powstał głównie w celu wspólnego trenowania, startowania w wyścigach kolarskich oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. -Niewykluczone, że jeśli drużyna będzie robiła takie duże postępy jak dotychczas, rozważymy zgłoszenie ekipy do Polskiego Związku Kolarskiego oraz co za tym idzie założenie oficjalnego klubu kolarskiego. Bez tego nie jest możliwa organizacja imprez czy zawodów, na które przekazywane byłyby środki finansowe między innymi od sponsorów- dodaje Słowiński. Aktualnie w grupie SGR Racing Team jest 14 osób. Są to: Arkadiusz Szygenda ,Tomasz Szygenda Krzysztof Słowiński , Tomasz Słowiński, Grzegorz Szymaszek, Gabriel Kubacki, Wojciech Kubacki, Maciej Śliwczyński, Krzysztof Pomorski, Robert Kopczyński, Krzysztof Ignaszewski, Aneta Balcerzak, Paweł Balcerzak i Karol Walerczyk.

Jak się okazuje wspólne ściganie wymaga wiele zaangażowania Najwytrwalsi trenowali zimą przy temperaturach poniżej -10 stopni. W okresie wiosenno letnim potrafimy przejechać grubo ponad 100 km podczas jednego treningu. -Są pośród nas kolarze, którzy w ubiegłym roku kalendarzowym pokonali na rowerach dystans ponad 10000 km. W tym roku zanosi się na kolejny rekord bo nasz kolega Paweł ma już w tym roku przejechane 6000 km -dodaje Tomasz Szygenda

W tym sezonie SGR Racing Team zaliczył już trzy imprezy kolarskie w Obornikach,  Toruniu oraz Głownie. W planach kolejne starty. -Przede wszystkim chcemy wystartować jeszcze w kilku zawodach w kalendarzu wpisane mamy zawody w Łasku, które odbędą się na początku czerwca, w lipcu chcemy wziąć udział w Tour de Pologne dla amatorów który jak co roku odbywa się w Bukowinie Tatrzańskiej, a we wrześniu startujemy w Poznań Bike Challenge. Być może między czasie pojawią się inne wyścigi na których nie wykluczamy obecności naszych zawodników – dodaje Tomasz Słowiński, który podkreśla, żę grupa liczy również na pomoc od władz miasta i chciałby propagować i rozwijać tę dyscyplinę w naszym powiecie. Daleko idącym w przyszłość planem, byłoby zorganizowanie na terenie Słupcy wyścigu kolarskiego z prawdziwego zdarzenia.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz