Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Chcą zacząć budowę ścieżki rowerowej na odcinku Kosewo-Giewartów

Rozpoczęcie pierwszego etapu inwestycji związanego z budową ścieżki rowerowej Słupca-Kosewo planują Powiat Słupecki i Gmina Ostrowite.

Jak już informowaliśmy gotowa jest dokumentacja całej ścieżki, na którą wspólnie z powiatem złożyły się poszczególne Gminy przez teren których ma ona przebiegać.

Jej koszt wyniósł 150 000 zł. Inwestycja została podzielona na sześć etapów, co sprawia, że można będzie realizować ją stopniowo.

Budowa ma zacząć się od ścieżki przy drodze Kosewo-Giewartów. Powiat planuje pozyskać środki na ten cel z rezerwy celowej budżetu państwa.

Potrzebny jest jednak wkład własny (około 424 000 zł) Na dzisiejszej sesji decyzję o przekazaniu połowy tej kwoty dla Powiatu mają podjąć radni Gminy Ostrowite.

-Po uzgodnieniach w Starostwie Powiatowym w Słupcy dnia 20 maja 2020r. proponujemy zarówno Radzie Gminy jak i Radzie Powiatu podział wkładu własnego 424 301,34 zł po 50%- tłumaczy wójt, Mateusz Wojciechowski.

Jeśli decyzja radnych w Ostrowitem będzie pozytywna do wojewody, złożony zostanie wniosek o pozyskanie środków. Koszt budowy wspomnianego odcinka szacowany jest na około 2 000 000 zł.

W sumie łączna kwota budowy ścieżki ze Słupcy do Kosewa oscyluje w granicach 10 milionów. Może być ona jednak wyższa.

 

Ścieżka wyceniana na około 10 milionów


Najnowsze komentarze
  • Jak to co my na to. My na to się nie godzimy. Chcemy nowy kościół. Przecież trzy na takie miasto to wstyd. I żeby był najwyższy a dzwony waliły tak aby tynk odpadał że ścian. Tego byśmy najbardziej chcieli.

  • I jeszcze noszenia maseczek zawsze i wszędzie… W domu też.

  • Pomysł budowania ścieżki rowerowej do Kosewa jest pomysłem trafionym -choć bardzo spóżnionym .Proszę osoby odpowiedzialne za budowę ścieżki żeby budulcem nie była kostka brukowa tylko asfalt .Proszę zobaczyć ścieżkę rowerową Witkowo -Skorzęcin .Unia -Września .Jak wygląda ścieżka rowerowa z kostki brukowej nie trzeba daleko szukać Słupca-Wólka .Pomysł budowania ścieżek z kostki brukowej jest pomysłem bardzo nie trafionym i nie przemyślanym .DOŚWIADCZONY ROWERZYSTA .

Dodaj komentarz