Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Chcą zainstalować panele fotowoltaiczne na Urzędzie Miasta, Szkole Podstawowej nr 3 i Pływalni

Już wkrótce nowe odnawialne źródła energii mają powstać w naszym mieście.

Podczas sesji informował o tym burmistrz, Michał Pyrzyk przy okazji omawianych zmian w miejski budżecie.

-W związku ze znacznym zwiększeniem ceny energii elektrycznej (38 groszy do 98 groszy za 1 kWh) proponujemy budowę instalacji fotowoltaicznych przy miejskiej pływalni, na budynku Szkoły Podstawowej nr 3 i na budynku Urzędu Miasta.

W sumie koszt instalacji paneli fotowoltaicznych oszacowano na 420 000 zł (Urząd Miasta i SP3 po 130 000 zł, Pływalnia Miejska 160 000 zł).


Najnowsze komentarze
 • Moze tez niech pomysla o drodze obok szkoly i parkingu dla samochodow bo tam juz sie robi maly burdel

 • To jest rzeczywisty problem w godzinach odwożenia i odbierania dzieci ze szkoły.
  Rodzice zmuszeni są oczekiwać na dzieci na ulicy Batorego , a tam nie wiadomo dlaczego po obu stronach ulicy aż się roi od znaków zakazu zatrzymywania i postoju .
  Nie jest to główna ulica w naszym mieście aby zawsze do dyspozycji kierowców była jej cała szerokość.
  Poza tym jest tam ograniczenie do 40 km/h . Chyba troszeczkę zabrakło wyobraźni projektantowi i decydentom. A tak naprawdę to należy podziękować Policji , że chociaż ona rozumie problem i się nie czepia , jak rodzic chwilę czeka na dziecko.

  • A pomyślałaś (eś) że ulicą Batorego są dowożone autokarami dzieci i młodzież na pływalnię. Wyobraż sobie przejazd autobusu pomiędzy dwoma pojazdami na wąskiej ulicy.

   • oczywiście najważniejszy jest jeden czy dwa autobusy , przecież można pozwolić na parkowanie po jednej stronie i już ” nie ma problemu przejazdu autobusu między dwoma pojazdami na wąskiej ulicy ” , prawda … ?

  • Myślę że zakazy tam występujące są z powodu drogi pożarowej .

 • Całkowicie zgadzam się z slupczsninem w sprawie znaków postoju i zatrzymania na calej drodze przy szkole. Rzadko ale w tym przypadku popieram policję i proponuję zlikwidować te znaki dopóki nie ma parkingu.

  • Obsarwator masz rację

 • A może tak spacerek po dzieci do szkoły dla zdrowia waszego i dzieci

 • Niestety to już paranoja!!!!…do szkoły przysłowiowe 200m ale po dziecko nawet te z czwartej czy piątej klasy wystrojona x reguły nie pracująca mamusia podjeżdża gablota….a może by tak z łączka i to do zdrowia o przyjemności

Dodaj komentarz