Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Chcą zakazu dla ciężarówek na Dworcowej

Interpelację dotyczącą naprawy nawierzchni ulicy Dworcowej oraz ograniczenia jej tonażu od ronda z drogą K92 do skrzyżowania z ulicą Przemysłową złożył radny, Ryszard Pilarski.

-Zgodnie z art. 24, ust. 3 Ustawy o samorządzie gminnym oraz 49, ust. 3 Statutu Gminy Miejskiej Słupca składam interpelację dotyczącą ulicy Dworcowej.W pierwszej kolejności zwracam się z prośbą o naprawę nawierzchni ww. ulicy. W rozmowach z mieszkańcami dowiedziałem się, iż nierówności spowodowane zapadlinami powstałymi po wcześniejszych ingerencjach w infrastrukturę podziemną, są powodem tego, że samochody ciężarowe przemieszczające się tą drogą, wywołują silne drgania powodujące uszkodzenia domostw, a woda stojąca w tych miejscach rozjeżdżana przez kierowców uszkadza ogrodzenia oraz niejednokrotnie powoduje ochlapanie przechodniów.

Niezmiernie uciążliwym jest również hałas, który tworzy się szczególnie podczas przejazdów samochodów ciężarowych typu „wanna”, których ogromna ilość kursuje tą drogą z racji odbioru ze stacji kolejowej kruszywa przywożonego pociągami. Wielu mieszkańców tej ulicy to ludzie starsi, niektórzy schorowani i całodobowe przejazdy takimi pojazdami, niejednokrotnie przekraczającymi prędkość, a być może nawet przeładowanymi bardzo negatywnie wpływają na ich zdrowie i bezpieczeństwo.

W związku z powyższymi argumentami kieruję ponadto prośbę o ograniczenie tonażu ulicy Dworcowej od ronda z drogą K92 do skrzyżowania z ulicą Przemysłową. Wyłączenie tego odcinka polepszy warunki bytowe mieszkańców oraz spowoduje zatrzymanie dewastacji już i tak bardzo zniszczonej drogi, która w bliskiej perspektywie wymagać będzie kapitalnego remontu. Należy zaznaczyć, że alternatywa w postaci ulicy Przemysłowej pozwala na takie rozwiązanie.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że ulica Dworcowa użytkowana jest zarówno przez mieszkańców naszego miasta jak również przyjezdnych. Stanowić zatem powinna niejako wizytówkę Słupcy. Ograniczenie zatem jej użytkowania przez najcięższy sprzęt jest w pełni zasadne- czytamy w interpelacji radnego.

FOTO: Archiwum


Najnowszy komentarz
  • Jeśli droga jest w kiepskim stanie, to ją naprawcie, a nie wprowadzacie zakazy.

Dodaj komentarz