Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Chcą żeby lampy w Koszutach świeciły całą noc

Interpelację dotyczącą całonocnego oświetlenia ulicznego w Koszutach podczas ostatniej sesji złożyła radna Gminy Słupca, Joanna Pospiech.

– Jako przedstawicielka mieszkańców Sołectwa Koszuty, zwracam się z uprzejmą prośbą o włączenie całonocnego oświetlenia drogowego na terenie wsi Koszuty. Obecnie lampy gasną o godzinie 23 :00, co budzi liczne wątpliwości i niepokój wśród mieszkańców.

W związku z powyższym, uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie, kiedy możemy spodziewać się włączenia całonocnego oświetlenia drogowego? Mieszkańcy naszej wsi wielokrotnie zgłaszali swoje obawy i niezadowolenie z powodu oświetlenia w godzinach nocnych.

W ich imieniu chciałabym przedstawić kilka argumentów przemawiających za potrzebą całonocnego oświetlenia:
Bezpieczeństwo mieszkańców. Brak oświetlenia po godzinie 23:00 znacząco obniża poziom bezpieczeństwa na drogach i chodnikach. W ciemności łatwo o wypadki czy inne niebezpieczne sytuacje. Jasno oświetlone drogi i domy działają odstraszająco na potencjalnych sprawców wandalizmu czy włamań.

Komfort życia mieszkańców: Oświetlenie nocne wpływa pozytywnie na komfort życia mieszkańców, umożliwiając bezpieczne poruszanie się po miejscowości w godzinach nocnych, co jest istotne zwłaszcza dla osób pracujących w systemie zmianowym.

Wizerunek gminy: Gmina, która dba o swoich mieszkańców poprzez zapewnienie całonocnego oświetlenia, jest postrzegana jako nowoczesna i przyjazna, co może przyciągnąć nowych mieszkańców i inwestorów. Mam nadzieję, że przedstawione argumenty zostaną wzięte pod uwagę i podjęte zostaną odpowiednie kroki w celu poprawy jakości życia mieszkańców naszej wsi. Proszę o informację zwrotną na temat planowanych działań w tej sprawie – czytamy w interpelacji radnej.

– W odpowiedzi na interpelację dotyczącą włączenia całonocnego oświetlenia ulicznego w m. Koszuty uprzejmie informuje, że oświetlenie uliczne na terenie naszej miejscowości jest własnością Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu. W związku z tym, wszelkie decyzje dotyczące zmiany godzin działania oświetlenia wymagają współpracy z tą spółką.

Po zapoznaniu się z Pani wnioskiem, zamierzamy skontaktować się ze spółką w celu omówienia możliwości wprowadzenia całonocnego oświetlenia ulicznego w Koszutach. Przedstawimy Pani wniosek oraz argumenty przemawiające za potrzebą takiej zmiany. Wspólnie ze Spółką Oświetlenie Uliczne i Drogowe jesteśmy na etapie realizacji inwestycji z Rządowego Fundusz Polski Ład pn. „Rozświetlamy Polskę” mającą na celu zastosowanie energooszczędnych technologii, takich jak oświetlenie LED, aby zminimalizować koszty eksploatacji na oświetleniu ulicznym.

Jesteśmy świadomi, że oświetlenie uliczne odgrywa kluczową rolę w poprawie bezpieczeństwa oraz zmniejszeniu przestępczości.Chciałbym podkreślić, że realizacja wniosku o całonocne oświetlenie uliczne wymaga czasu oraz współpracy z odpowiednimi podmiotami. Jesteśmy jednak zdeterminowani, aby znaleźć optymalne rozwiązanie. O wszelkich postępach i decyzjach będziemy informować na bieżąco – odpowiada wójt, Bogdan Kukulski.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *