Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Chcą zmiany organizacji ruchu na Placu Szkolnym i 21 Stycznia

Interpelację dotyczą zmiany organizacji ruchu w rejonie Placu Szkolnego i ulicy 21 Stycznia złożyli radni Andrzej Machowiak i Marcin Pietrzykowski.

-Na podstawie własnych obserwacji i uwag zgłaszanych przez mieszkańców w rejonie w/w ulic często dochodzi w godzinach szczytu do natężonego ruchu, co przekłada sie na korki uliczne. Ponadto wystepują sytuacje niebezpieczne, wynikające z pierwszeństwa przejazdu.

W związku z powyższym zgłaszamy propozycję polegającą na zmianie organizacji ruchu, polegającej na utworzeniu dwóch pasów ruchu w rejonie skrzyżowania ulicy 21 Stycznia z Placem Szkolnym.

Jeden pas dotyczyłby nakazu jazdy w prawo (znak C-2), w ulicę Kościuszki. Drugi pas nakazywał by jazdę na wprost (mak C-5), w kierunku Placu Szkolnego. – czytamy w interpelacji radnych.

Waszym zdaniem to dobry pomysł?


Najnowsze komentarze
 • Niestety najgorsi są uczniowie oraz ludzie którzy bez patrzenia oraz spacerkiem wchodzą sobie na pasy prosto pod koła…

 • Przede wszystkim należy ograniczyć ruch w tym regionie. Dla przypomnienia w 2015 roku zmieniono organizację ruchu koło kościoła tym samym puszczająć cały ruch na ulicę Kościuszki. W związku z tym nie ma się co dziwić że na Placu Szkolnym jest jeden wielki korek.
  Mieszkańcy Kościuszki wielokrotnie składali petycję w sprawię ograniczenia ilości pojazdów na Kościuszki jak również zmiany organizacji ruchu na Kościuszki. Ale nikt z tym nic nie zrobił.
  Tak że, trzeba zacząć od przyczyny tej sytuacji. Raczej należy zmniejszyć natężenie ruch na Kościuszki i sytuacja się sama rozwiąże. Będzie normalna płynność ruchu taka jaka była przed 2015 rokiem.

 • Nic to nie da.
  Cały ruch na 21 stycznia się zakorkuje. Będą czekać aż wszyscy zjadą z Kościuszki i Placu Szkolnego. Teraz jest chociaż płynność.
  W tej znaki pionowe i poziome bardzo precyzyjnie określają sposób przejazdu. Problem jest w kierowcach. którzy nie znają lub nie przestrzegają znaków.
  Oraz problem jest w ogólnej organizacji ruchu w tym rejonie – ZBYT DYŻE PRZECIĄŻENIE.

 • Może czas żeby Władze wzorem innych miast ograniczyły ruch w starej cześci miasta w poblizu szkół. W innych miastach np we Wrześni, Środzie ruch na starówkach jest ograniczony lub zoorganizowany poprzez szereg ulic jednokierunkowych co eliminuje korki. Wystarczy wziąć przykłąd z sąsiednich miast.

 • Zastanawiam się, gdzie się podział radny Graczyk, taki był aktywny, ale jak dostał fuche wice przewodniczącego rady miasta, usiadł na D…e,liczy się kasa, a NIE MIESZKAŃCY

  • To jest dopiero komedia, radny Pietrzykowski pracuje w policji, dotychczas tego problemu nie widział ,ręce opadają

Dodaj komentarz